BUSAT: "İstanbul ve Bursa arasına havalimanı yapılmalı"
BUSAT Başkanı Mustafa Esgin, Bursa'nın uluslararası uçuşlarla dünyaya açılan bir şehir olması gerektiğini belirterek, "Önümüzdeki süreçte İstanbul'un 4. havalimanı söz konusu. İstanbul ve Bursa arasına bir havalimanı yapılması için lobi çalışmasının hazırlıklarına başlamalıyız" dedi.
BURSA , 02 Ağustos 2012 Perşembe, 16:08
BUSAT: "İstanbul ve Bursa arasına havalimanı yapılmalı"

Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT) üyeleri, Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği Bursa Şubesi yararına düzenlediği iftarda bir araya geldi. Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT), Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği Bursa Şubesi yararına önceki akşam düzenlenen iftarda üyeleriyle bir araya geldi. İftar yemeğine, Bursa Milletvekilleri İsmet Su, Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, Bursa Valisi Şahabettin Harput, Cumhuriyet Başsavcısı Namık Yılmaz da katıldı. BUSAT Başkanı Dr.Mustafa Esgin, dernek olarak sosyal sorumluluklarını yerine getirmenin bilincinde olduklarını belirterek, "Yardımlaşma ve dayanışma bu toplumun en önemli dinamiklerinden biridir. Gerçek ihtiyaç sahiplerine yardımları ulaştırmak, toplumsal faydayı da beraberinde getiriyor. Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği vasıtasıyla, yoksulluk, hastalık ve kimsesizlik üçgenindeki adeta saklı insanları, görünmez oldukları yerden çıkarmak ve onların yanında olmak için biz de bir mum yakmak istedik. Kısa sürede yapılan organizasyonla yaklaşık 200 erzak paketini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya başladık" dedi.

İSTANBUL BURSA ARASINA HAVALİMANI ÖNERİSİ
BUSAT'ı önümüzdeki süreçte sağlık turizmi alanında önemli ve yoğun günler beklediğinin altını çizen Başkan Esgin, bir Bursa derneği olarak Bursa inisiyatifini kendi sınırları ve alanı içerisinde büyük bir özenle kollamakta olduklarını anlattı. Esgin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu doğrultuda, Bursa'nın gündemini Ankara ve İstanbul'un gündemleri içerisine sokma gayretini etkili ve stratejik bir şekilde sürdürüyoruz. Örneğin; BUSAT'ın kent dinamikleriyle birlikte yaptığı çalışmalar, sağlık serbest bölgeleri konusunda Bursa'yı Ankara'nın gündemine getirmiştir. Bursa'nın uluslararası uçuşlarla dünyaya açılan bir şehir olma konusunda da İstanbul'un gündemine girmeliyiz. Önümüzdeki süreçte İstanbul'un 4. hava limanı sözkonusu olduğunda İstanbul ve Bursa arasına bir havalimanı yapılması konusunda lobi çalışmasının hazırlıklarına da bugünden başlamalıyız" dedi.

Bursa Valisi Şahabettin Harput ise konuşmasında Ramazan ayının dostluğun, hoşgörünün ve yardımlaşmanın dalga dalga yayıldığı çok özel, değerli olan bir ay olduğunu ifade etti.
 

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR