Büyük ikramiye çıkan biletini çöpe atınca...
ABD'de 1 milyon dolar ikramiye çıkan biletlerini yanlışlıkla çöpe atan iki kafadar, New Jersey Loto İdaresi'ne dava açtı.
DÜNYA , 27 Haziran 2014 Cuma, 14:03
Büyük ikramiye çıkan biletini çöpe atınca...

New York'ta yaşayan Salvatore Cambria ve Erick Onyango isimli iki arkadaş, ABD'nin sayısal lotosu 'Powerball'da 23 Mart 2013'te yapılan çekiliş öncesi aldıkları piyango biletine ikramiye çıkıp çıkmadığını öğrenmek için çekilişten yaklaşık 15 dakika sonra New Jersey Loto İdaresi'nin internet sitesine girdi.

Ancak Cambria ve Onyango'nun iddiasına göre, iki arkadaş sayfada bir önceki çekilişin sonuçlarının olduğunu fark etmeyerek, ellerindeki bilete ikramiye çıkmadığını düşündü.

Bunun üzerine bileti çöpe atan Cambria ve Onyango ertesi gün, internet sayfasının geç güncellendiğini ve yırttıkları bilete 1 milyon dolar çıktığını öğrendiklerinde ise iş işten geçmişti.

1 milyon dolar değerindeki bilet Kanada'daki bir çöplüğe doğru yol alırken, Cambria ve Onyango da büyük bir travma yaşadı.

New Jersey Loto İdaresi'ne dava açan iki arkadaş, ellerindeki diğer iki biletin seri numaralarının, ikramiye vuran biletin kendilerinin olduğunun ispatı olduğunu iddia etti.

Cambria, "Her bilet başına iki seri numarası var. İlk biletinkiler. 89 ve 90. Üçüncününkiler ise 93 ve 94. Ortadaki 91 ve 92 ve numaralar ise kayıp" dedi.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR