Camiye intihar saldırısı: 137 ölü
Yemen'in başkenti Sana'da, Şii Husi milislerinin gittiği iki ayrı camiye düzenlenen intihar saldırılarında 137 kişi hayatını kaybetti, 345 kişi de yaralandı. Saldırıları Irak ve Suriye'de terör estiren, dün de Tunus'taki müze katliamını üstlenen IŞİD'in gerçekleştirdiği ortaya çıktı.
DÜNYA , 20 Mart 2015 Cuma, 13:53
Camiye intihar saldırısı: 137 ölü
Sana'nın güneyindeki Bedir Camii'ndeki saldırının üzerlerindeki bombaları patlatan iki kişi tarafından düzenlendiği açıklandı. Kentin kuzeyindeki El Haşuş Camii de intihar saldırısına hedef oldu.

Associated Press, cuma namazı saatlerinde gerçekleştirilen saldırılarda en az 137 kişinin öldüğünü bildirdi. Yaralı sayısının ise 345 olduğu belirtildi.

Reuters'ın haberine göre; IŞİD, Twitter üzerinden yayımladığı açıklamayla saldırıları üstlendi.

CAMİLERİ HEDEF ALAN İLK SALDIRI

AA'nın haberine göre; başkent Sana'nın Husilerin kontrolüne geçmesinden bu yana ilk kez camileri hedef alan intihar saldırıları düzenleniyor. 

Yemen'de Eylül ayından bu yana başkent Sana'nın kontrolünü elinde tutan Husilerin diğer bölgelere yayılma girişimleri Sünni aşiretler ve El Kaide tarafından engellenmeye çalışılıyor.

İran destekli Husilerin ev hapsinde tuttuğu Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi ise geçen ay Sana'dan kaçarak, ülkenin güneyindeki Aden kentine gitmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR