Cem Özdemir'den bir eleştiri daha!
Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğu sürece Türkiye´nin AB üyesi olamayacağını iddia eden Özdemir, AB ile Türkiye arasında sığınmacı krizinin çözümü konusunda varılan geri kabul anlaşmasını da eleştirdi.
DÜNYA , 13 Haziran 2016 Pazartesi, 12:33
Cem Özdemir'den bir eleştiri daha!
Ermeni Soykırımı tasarasını Almanya Parlamentosu'na sunan ve Türkiye'den sert tepki gören Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir, AB ile Türkiye arasında varılan geri kabul anlaşmasını da eleştirirek, Avrupa'nın kısa vadeli çıkarlar için Türkiye'ye yaranmaya çalıştığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğu sürece Türkiye´nin AB üyesi olamayacağını söyledi. 

Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesine konuşan Özdemir,"Türkiye´nin Avrupa Birliği´ne üye olması, Erdoğan liderken kesinlikle olmayacak" ifadelerini kullandı. Türkiye´nin AB üyeliğine kapıları tamamen kapatmayan Özdemir, "Ancak, uzun vadede biz Avrupa´da demokratik bir Türkiye´ye ilgi duyuyoruz" dedi. 

Hristiyan Birlik Partileri CDU/CSU´nun Türkiye ile üyelik görüşmelerine kapıları kapatmasını eleştiren Özdemir, tam üyelik yerine imtiyazlı ortaklığın dillendirilmesinin yanlış olduğunu söyledi.

Birlik partilerinin Türkiye´ye yönelik politikalarda pusulayı şaşırdığını belirten Özdemir, Türkiye politikasının stratejiden yoksun olduğunu, sadece taktiksel olarak hareket edildiğini savundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR