CHP Bursa'dan TBMM Başkanı'na istifa çağrısı - Haberleri - Bursa Hakimiyet
CHP Bursa'dan TBMM Başkanı'na istifa çağrısı
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman’ın “Yeni Anayasa’da Laiklik Olmamalı” sözlerine CHP Bursa Örgütü’nden tepki geldi. İl Başkanı Şadi Özdemir, laikliğin milli egemenlik ve demokrasiden ayrı düşünülemeyeceğini ifade ederek Meclis Başkanı’nı istifaya çağırdı.
BURSA , 30 Nisan 2016 Cumartesi, 22:50
CHP Bursa'dan TBMM Başkanı'na istifa çağrısı
Fatmagül EREL'in haberi...
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman’ın “Yeni Anayasa’da Laiklik Olmamalı” sözlerine CHP Bursa Örgütü’nden tepki geldi.

İl Başkanı Şadi Özdemir, laikliğin milli egemenlik ve demokrasiden ayrı düşünülemeyeceğini ifade ederek Meclis Başkanı’nı istifaya çağırdı.

Özdemir, “Ülkemizin temel değerlerine yürekten inanmış milyonlarca vatandaşımız ve Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetimizin temel değerlerine, demokrasiye, özgürlüklerimize ve toplumsal barışımıza yönelen her saldırıyı hüsrana uğratacak güçtedir. İsmail Kahraman yaptığı açıklamalarla milli egemenliğin, demokrasinin ve Cumhuriyet değerlerlerinin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni temsil etme yeteneğini kaybetmiştir. Oturduğu yüksek makam, kendisine büyük gelmektedir. Görevini bir an önce bırakmalı ve istifa etmelidir” dedi. 
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR