CHP'de flaş iddia! 'Yeterli imza bulunamadı'
CHP'li muhaliflerin yeterli imzaya ulaşamadığı iddia edildi. İddiaya göre 630 imzanın içerisinde 8 fotokopinin bulunduğu ancak bunların resmi olarak geçerliliğinin olmadığı, bu nedenle resmi imza sayısının 622 olarak hesaplandığı kaydedildi. Bunun yanında daha önce imza veren delegelerden 40'a yakınının da yasal süre içinde imzasını geri çektiği bildirildi.
GÜNDEM , 02 Ağustos 2018 Perşembe, 16:51
CHP'de flaş iddia! 'Yeterli imza bulunamadı'

CHP'de 24 Haziran seçimlerinin ardından başlayan olağanüstü kurultay tartışmalarındaki imza düğümü çözülüyor. Parti içinde kurultay isteyenler, 15 günlük süre içinde toplanan imzaları CHP Genel Merkezi'ne sundu. Milliyet'in aldığı bilgilere göre; kurultay için yaklaşık 625 noter tasdikli beyanname gerekirken, genel merkez yetkililerine, 630 imzasının bulunduğu belirtilen iki dosya teslim edildi. 630 imzanın içerisinde 8 fotokopinin bulunduğu ancak bunların resmi olarak geçerliliğinin olmadığı, bu nedenle resmi imza sayısının 622 olarak hesaplandığı kaydedildi. Bunun yanında daha önce imza veren delegelerden 40'a yakınının da yasal süre içinde imzasını geri çektiği bildirildi. Gelinen aşamada, imzasını çeken delegeler de hesaplandığında muhalefet kanadının, olağanüstü kurultay için yeterli sayıda delege imzasına ulaşamadığı ileri sürüldü. Teslim edilen geçerli imza sayısı ile kurultay talebinden vazgeçen delege sayısı genel merkezde yapılacak incelemenin ardından netleşmiş olacak.

KILIÇDAROĞLU KARARLI

Muhalefet cephesinin, yeterli imza sayısına ulaşılamasa bile toplanan imzaların parti yönetimi açısından bir "meşruiyet" sorunu yarattığını ileri sürerek, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na olağanüstü kurultayı toplaması yönündeki çağrılarını sürdüreceği belirtildi. Ancak Kılıçdaroğlu'nun kurultaya gitmemekte kararlı olduğu kaydedildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR