Chrome'a antivirüs desteği geldi
Chrome antivirüs özelliğine kavuştu. Yeni gelen özellik ile birlikte kullanıcıların temel virüslere karşı kendilerini koruması sağlanmak isteniyor.
TEKNOLOJİ , 18 Ekim 2017 Çarşamba, 14:02
Chrome'a antivirüs desteği geldi

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Chrome, virüsler konusunda şimdiye kadar kullanıcılara bir önlem sunmuyordu. Tarayıcı sadece çok bilinen zararlı sitelerin engellemesini yapıyordu. Özellikle Windows kullanıcılarının baş belası olan virüsler, çok kişi için büyük sorun teşkil ediyor. En basit virüslerin bile birçoğu internet tarayıcısının varsayılan arama motorunu ve açılış sayfasını değiştiriyor.

Amerika merkezli internet devi de bu sorunla baş edebilmek için bir önlem almış durumda. Firma Windows kullanıcıları için sunduğu Chrome sürümünde artık antivirüs özelliğini de sunuyor. Varsayılan olarak gelen bu özellik sayesinde temel bazı virüslere karşı bilgisayarınız korunmuş oluyor. Temel virüslerin yanı sıra bir eklentinin veya yazılımın sizin varsayılan arama motorunuzu ve açılış sayfanızı değiştirmesi durumunda da tarayıcı uyarı veriyor. Yandex, Bing, Yahoo gibi bilinen servislerden birisi dışında seçilen aram motorlarında tarayıcı çıkardığı uyarı ile birlikte tekrar eski ayarlara dönülmesini sağlıyor. Virüsler ve virüslü eklentiler her açılışta varsayılanları değiştirdiği için de çıkan uyarıyla birlikte bu değişikliği yapan eklentiyi de kaldırmanızı sağlıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR