Çin heyeti Nilüfer'de incelemelerde bulundu
Nilüfer Belediyesi'nin 2003 yılından bu yana uyguladığı EFQM Mükemmellik Modeli, birçok kurum ve kuruluşa örnek olmaya devam ediyor.
BURSA , 03 Nisan 2018 Salı, 17:07
Çin heyeti Nilüfer'de incelemelerde bulundu

Çin Halk Cumhuriyeti'nin Shaoxing şehrinde bulunan YueXiu Hotelcilik Yüksek Okulu'ndan gelen heyet, Nilüfer Belediyesi'nde uygulanan EFQM Mükemmellik Modeli hakkında bilgi aldı.

Nilüfer Belediyesi'nin 2003 yılından bu yana uyguladığı EFQM Mükemmellik Modeli, birçok kurum ve kuruluşa örnek oluyor. EFQM Mükemmellik Modelini kendi kurumlarında uygulamak isteyen Çin Halk Cumhuriyeti'nin Shaoxing şehrinde bulunan YueXiu Hotelcilik Yüksek Okulu'ndan gelen heyet, Nilüfer Belediyesi'nin bu yöndeki çalışmalarını inceledi. YueXiu Hotelcilik Yüksek Okulu Dekanı George Ubbelohde ile Dekan Yardımcısı Dr. Steve Shang, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile bir araya gelerek, süreç hakkında bilgi aldı. Görüşmede, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcıları Yalçın Işıkyıldız, Nazlı Yazgan ile Adil Kayaoğlu, EFQM Türkiye Elçisi Celal Seçkin de yer aldı. Çin'den gelen heyet, Nilüfer Belediyesi'nin EFQM Mükemmellik Modeli odaklı Strateji, Süreç, İşbirlikleri ve İnsan Kaynakları yönetimlerini inceledi.

EFQM Mükemmellik Modeli kurumsallaşması ve sürdürülebilir olması gerektiğine dikkat çeken Başkan Mustafa Bozbey, "Bu sağlandığı takdirde, modelle birlikte başarı da gelecektir. Yönetim sistemi uygulamalarının faydalarını gördük. EFQM Mükemmellik Modeli, Nilüfer'in bu duruma gelmesinde bizi tetikledi" dedi.
Heyet, Nilüfer Belediyesi Halk Evi'ni de gezerek, çalışmaları yerinde gördü.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR