Cinayetten yasak aşk çıktı
Erzurum'da bıçaklandıktan sonra bir iş makinesinin altına atılan evli ve 5 çocuk annesi 32 yaşındaki Hanım Çakmak'ın öldürülme olayından 'yasak aşk' ilişkisi çıktı.
GÜNDEM , 18 Mart 2015 Çarşamba, 15:24
Cinayetten yasak aşk çıktı
Para yüzünden tartıştığı sevgilisini tokat attığı iddiasıyla bıçaklayan Lokman Serçeoğlu'nun 112 Acil'i arayarak ihbarda bulunduğu anlaşıldı. 

Merkez Palandöken ilçesi Yenişehir semtindeki Şifa Sokak'ta bir iş makinesinin altında bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunan Hanım Çakmak'ın katilini bulmak için Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri olağanüstü çaba harcadı. Elde edilen bilgi ve bulgular ışığı altında gece yarısına doğru zanlının kimliğini belirlen polisler, gece yarısından sonra 28 yaşındaki Lokman Serçeoğlu'nu evine operasyon düzenledi. İlk belirlemelerde 10, Adli Tıp Kurumundaki otopsi raporunda ise 19 yerinden bıçaklanarak öldürüldüğü belirlenen Hanım Çakmak'ın bekar Lokman Serçeoğlu'yla 5 yıldır yasak ilişki içinde olduğunu belirledi. Daha önce de sevgilisinden şiddet gördüğü için şikayetçi olan Hanım Çakmak'ın başvurularından yola çıkarak sonuca ulaşan polise ifade veren Serçeoğlu, suçunu itiraf etti. 

Serçeoğlu'nun ifadeleri doğrultusunda cinayet, şöyle oldu: 17 Mart günü öğle saatlerinde Lokman Serçeoğlu, genç kadının oturduğu apartmanın önüne giderek cep telefonuyla aradı. Dışarı çıkan Hanım Çakmak ile buluşan Lokman Serçeoğlu apartmandan yaklaşık 50 metre uzaklıktaki Şifa Sokağa gittiler. Lokman Serçeoğlu, burada iddiaya göre Hanım Çakmak'a eşinden boşanmasını istedi. Hanım Çakmak, ardından ihtiyacı olduğunu belirterek para talebinde bulundu. Yine iddiaya göre, para istemini kabul etmeyen Serçeoğlu'na Hanım Çakmak tokat attı. Bunun üzerine Lokman Serçeoğlu, sinirlenip Hanım Çakmak'ı bıçaklayarak iş makinesinin altına attı. Ağır yaralı olan Hanım Çakmak için 112 Acil Servis'i arayan Lokman Serçeoğlu, verdiği adreste bıçakla yaralanan bir kadın ihbarında bulundu.

Öte yandan Hanım Çakmak'ın 14 yaşında evlendiği en büyüğü 15 yaşında olan 2'si erkek 3'ü kız 5 çocuğunun bulunduğu bildirildi. Komşuları, Hanım Çakmak'ın bir süre kız yurdunda çalıştığını, eşiyle resmi olarak 4 yıl boşandığı için ayrı kaldığını, geçtiğimiz yıl tekrar evlendiklerini söylediler.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR