Çocuk sahibi olmadan önce bunları mutlaka yapın!
Dikkat! Çocuk sahibi olmaya karar vermeden çok önce bunları tekrar tekrar yapmanız önerilir.
YAŞAM , 01 Mayıs 2018 Salı, 22:40
Çocuk sahibi olmadan önce bunları mutlaka yapın!

1- Çok merak ettiğiniz ülkeleri görün

Koşullarınız dahilinde, görmeyi çok istediğiniz o uzak ülkeleri ziyaret etmek için elinizden geleni yapın. Otobüsle ya da trenle seyahat ederek daha ekonomik olan turlara bir göz atın deriz. Çocuk sahibi olduktan sonra karşı sokaktaki market bile hayal olabilir.

2- Spora zamanım yok bahanesini unutun

Çocuk sahibi olduktan sonra zamana en az iki kişinin gereksinimlerini sığdırmak zorunda kalınca bunun ne büyük bir bahane olduğunu göreceksiniz.

3- Duşta kalma sürenizi artırın

Çocuk sahibi olmayanlar okurken ne kadar da abartmış diye düşünebilir tabii ama 3-5 dk da alınan duşları bilenler bilir. Bu nedenle banyoya mumlar, kokular, müzik koyun şöyle uzun uzun, elleriniz buruşuncaya kadar kalın suyun altında.

4- Arkadaşlarınızla buluşmak için bahaneler bulun

Ya da buluşmamak için bahaneler sıralamayın. Zira çocuk sahibi olduktan sonra hangi bahaneyi önce söylesem diye sıralama yaparsınız. Bol bol gezin evde bekleyen bebeğiniz mi var? Bir de mutlaka sıcak şeyler için hatta yazın bile sıcak şeyler için. Sonra muhtemelen her içeceği soğuktan hallice içeceksiniz.

5- Sinema, tiyatro, sergi, konser ne varsa bilet alın ve gidin

Bebeğini doğduktan sonra ya onun bakımı ile ilgilenirken aklınıza bile gelmeyecek ya da yorgunluktan haliniz kalmayacak. Onun için tadını çıkarın, tüm kültür-sanat etkinliklerine katılın.

6- Evdeki koltuklar arasında üzerine uzanma turu düzenleyin

Çünkü çocuk sahibi olduktan sonra poponuz koltuk göremekeyecek. Bu sebeple o koltuktan diğerine sonra diğerine uzanın bolca, uyuyakalın koltuklarda uzanırken. Üzerinize de yumuşak battaniye alın bir de televizyon açık olsun mutlaka, sinema kanalında.

7- Tek başınıza da olsanız yaşadığınız şehri keşfedin

Bunun için birilerine ihtiyaç duymadan merak ettiğiniz her semte uğrayın, toplu taşımayla arabayla belki yürüyerek. En çok da imkan varsa vapurla tabii... Deniz havası alarak... Mevsimlere takılmayın, 'hasta olur mu acaba?'ya daha var.

8- Uzun uzun kahvaltılar yapın, yemekler yiyin

Belki de alerjik bir bebek olacak. Belki de kilo yüzünden yiyemeyeceksiniz. O nedenle abartmadan tabi ne isterse canınız yiyin, için. Alkol alıyorsanız tadını çıkarın. Uzun Pazar kahvaltılarının kıymetini bilin. Uzaklarda özledikleriniz varsa imkanları zorlayın, birlikte yapın kahvaltıları.

9- İş hayatının tadını çıkarın

Tüm entrikalara, sevmediğiniz iş arkadaşlarınıza, sevimsiz müdüre rağmen ofisin, çalışıyor olmanın kıymetini bilin. Çocuk sahibi olduktan sonra modunuz tamamen değişeceği için çalışma hayatına da farklı bakacaksınız büyük ihtimalle. Onun için hırslarınıza bile sarılın uzun uzun.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR