Çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi
Hakkari'nin Çukurca ve Mardin'in Nusaybin ilçesinde toplam 6 terörist yakalanarak etkisiz hale getirildi.
GÜNDEM , 05 Haziran 2018 Salı, 17:37
Çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 4 terörist, güvenlik güçlerine teslim oldu.

Valilikten yapılan açıklamada, Nusaybin'de, 25 Mayıs'ta PYD/PKK mensubu 4 terörist, Suriyesınırındaki güvenlik güçlerine silahsız teslim olduğu bildirildi.

Teröristlerin İl Jandarma Komutanlığı'ndaki işlemlerinin sürdüğü kaydedildi.

2 PKK'LI TERÖRİST MİNİBÜSTE EL BOMBALARIYLA YAKALANDI

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, jandarma tarafından yapılan yol kontrollerinde bir yolcu minibüsünde 2 PKK'lı terörist el bombalarıyla yakalandı. Teröristlerin sorgularının ardından örgüte yardım ve yataklık yaptıkları suçlamasıyla 5 kişi daha gözaltına alındı.

Hakkari Valiliği, Çukurca'da el bombalarıyla yaklanan 2 PKK'lı teröristle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, şöyle denildi:

"İl Jandarma Komutanlığı görevlilerimizce PKK/KCK bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında; 05.06.2018 günü İlimiz Çukurca İlçesi Köprülü Yol Kontrol Noktası'nda durdurulan bir yolcu minibüsü içerisinde yapılan kontrolde 2 bölücü terör örgütü mensubu çantalarında bulunan 4 el bombası ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştır.Yakalanan bölücü terör örgütü mensuplarının ifadeleri doğrultusunda Çukurca ilçe merkezinde belirlenen bir adrese yapılan operasyon neticesinde 5 şahıs bölücü terör örgütüne yardım ettikleri şüphesi ile gözaltına alınmıştır. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR