Çukura düşen kediyi öğrenciler kurtardı
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen Damla Projesi kapsamında Bursa'nın Yenişehir ilçesi Karaca Ahmet köyüne gelen 20 öğrenci, çukura düşen yavru kediyi fark ederek kurtarılmasını sağladı.
BURSA , 01 Ekim 2017 Pazar, 12:19
Çukura düşen kediyi öğrenciler kurtardı

Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütülen Damla Projesi, Bursa'nın İnegöl ilçesinde çeşitli aktivitelerle gerçekleştiriliyor. Tarla işlerinde yöre halkına yardım gibi farklı alanlarda çalışmalar yapan Damla Projesi'nin gönüllü gençleri, çukura düşen yavru kedinin kurtarılmasını da sağladılar.

Proje kapsamında Bursa'nın Yenişehir ilçesine bağlı Karaca Ahmet köyünde gönüllü olarak türbe ve cami temizliği yapan gençler, daha sonra yardıma muhtaç köy halkını ziyaret etti. Bu sırada boş bir araziden kedi sesi geldiğini fark eden öğrenciler, yavru kediyi aramaya başladılar. Sesin geldiği yere doğru yönelen gençler, sesin boş arazide açılan yaklaşık 10 metre derinliğindeki kuyudan geldiğini fark ettiler. Gruba eşlik eden eğitmen Nurcan Uzçevik durumu itfaiyeye bildirirken, gelen itfaiye ve arama kurtarma ekibi köylülerin de yardımı ile yavru kediyi kurtarabilmek için yoğun çaba sarf etti. Ekiplerin hummalı çalışmaları sonucu yavru kedi kurtarılırken, kedinin kurtarılmasına vesile olan Damla Gönülleri de sevinç yaşadılar.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR