Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu seçimler dönüm noktası olacak
Partisinin Muğla mitinginde halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan 2 dakikalık videoyu izleterek, muhalefetin seçim vaatlerini eleştirdi. AK Parti'nin hayata geçirdiği projeleri tek tek sayan Erdoğan, "Bunları da yıkacak mısınız?' diye sordu.
GÜNDEM , 06 Haziran 2018 Çarşamba, 17:23
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu seçimler dönüm noktası olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan Muğla'da meydanı dolduran halka konuşuyor. Erdoğan'ın konuşması özetle şöyle: "Şu anda bakın Avrupa'da onlara gösteri yapma müsaadesi verirlerken bize o müsaadeyi vermiyorlar. Ben buradan Avrupa'ya sesleniyorum. Batılı kardeşlerim yarın oylama başlıyor. Aman ha, sakın durun, Avrupa'da sandıkları Allah'ın izniyle patlatın. Sizin oradan vereceğiniz sinyal Türkiye'de inşallah kardeşlerinizin oylarıyla birleşecek ve 24 Haziran bambaşka olacak.

BU SEÇİMLER DÖNÜM NOKTASI OLACAK

Seni hasretle selamlıyorum Muğla. Sizler aracılığı Muğla'nın mahallelerindeki kardeşlerime selamlarımı yolluyorum. Muğla kalkınmanın, gelişmenin kıymetini Muğla çok iyi bilir. Kardeşlerim sizlerle bir kardeş olarak, bir cumhurbaşkanınız olarak açık konuşmak istiyorum. Maalesef geçmiş seçimlerde Muğla'da istediğimizi alamadık. İnşallah bu seçimler bir dönüm noktası olacak. Zira bunun arkasından malum Mart'ta belediye seçimleri geliyor. İnşallah bu seçimlerde Muğla kendine yakışanı yapacak. 24 Haziran'da güçlü meclis için cumhurbaşkanlığında şahsımı, mecliste AK Parti'yi desteklemeye hazır mıyız?

'BAY MUHARREM'E BİR ŞEY OLDU'

Bu ara Bay Muharrem'e bir şeyler oldu. İmam Hatiplere kafayı takmış. Diyor ki ben imam hatip mezunu değilim ama 3 sene imam hatipte öğretmenlik yaptım. Bir garip adam. Ne zaman ne diyeceği belli değil. CHP kirliliktir, CHP susuzluktur, CHP hava kirliliğidir, CHP çöp dağıdır. İstanbul'un Ümraniye'sinde çöp dağı patladı. Kim vardı CHP. 39 kardeşimiz orada öldü. Sonra bu kardeşiniz geldi, oraları spor tesisi yaptı. Şimdi size bir müjde veriyorum. Muğla Stadı'nı inşallah millet bahçesine dönüştüreceğiz.

Biz seçim meydanlarında yaptıklarımızı, halen yapmakta olduklarımızı, yapacak olduklarımızı, 2023, 2051, 2071 vizyonlarımızı anlatıyoruz. Şimdi Bay Kemal iki de bir tek adam tek adam diyor. Türkiye'de bir tek adam varsa o sensin. Parlamentonun içinden kendi arkadaşlarını kovuyorsun. Cumhurbaşkanı adayı olan arkadaşına 'gel bakalım Muharrem' diyorsun. Muharrem ne yapıyor, yenildin yenildin yenildin artık çekil diyor. Al birini vur öbürüne. Hiç farkları yok. Ama bizim böyle dertlerimiz var mı? Biz milletimizle birlikteyiz. Bunlara kalsa Türkiye'yi 1940'lara, 70'lere, 90'lara geri götürecekler.

'BUNLAR ÜLKEYE CUMHURBAŞKANI OLACAK ÖYLE Mİ?'

Bunların halini görüyorsunuz, birbirlerinden farkı var mı Allah aşkına? Bunlar bu ülkeye cumhurbaşkanı olacak öyle mi? AK Parti Türkiye'de 131 yeni üniversite açtı. Siz onları da kapatacak mısınız? AK Parti Türkiye'de 69 milyon kişiye geniş bant internet sağladı. Siz onu da kesecek misiniz? AK Parti Türkiye'de 540 bin yeni sağlık çalışanını işe aldı. Siz onları da kapı dışarı mı edeceksiniz? CHP'nin adayı ve öteki adaylar varsınlar neleri yıkacaklarıyla uğraşıp dursunlar. Ben size hizmetlerimizi anlatayım. 19 katrilyon liralık yatırım yaptık Muğla'ya. Onlar yıkar biz yaparız.

'AFRİN'DE ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI 4500'

Türkiye'yi hedeflerine ulaştırmak, yerli ve milli otomobile karşı çıkmakla bu ülkeye cumhurbaşkanı olunur mu? İtalyanlarla anlaştık ATAK helikopterimizi yapıyoruz. Bu ATAK helikopterlerimiz teröristlere mezar mezar. Çıkmış biri diyor ki bunların parçaları dışarıdan geliyor. Yazık yazık. Sadece Afrin'de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4500. Cerablus'u katlıyorum. Mehmetçiğimizden Allah razı olsun diyorum, ÖSO'dan Allah razı olsun diyorum. Bay Kemal ÖSO'ya terörist diyor. Yazıklar olsun sana. Benim Mehmedim ile birlikte teröristlerle savaşanlara nasıl terörist dersin. Ne dedi geldiğimiz zaman apoletlerini sökeceğim dedi. Ya senin geleceğin filan yok. Aç tavuk kendini buğday ambarında sanır. İkinci ordunun komutanı Metin Paşa protokol mensubu, Tayyip Erdoğan da başkomutan. Anayasaya göre ben başkomutanım. Bay Muharrem sen kimsin? Sen fizik öğretmeni olmuşsun ama okuma yazman yok."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR