Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken sözler!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Adana mitinginde konuşma yaptı. Taksim'de ezanın ıslıklanmasına çok sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "CHP ve HDP'nin öncülüğünde güya kadınlar günü için bir araya gelen bir grup Ezan-ı Muhammediye'ye terbiyesizlik ettiler. Ezana hürmet etmeyen, bayrağa da hürmet etmez" dedi.
GÜNDEM , 10 Mart 2019 Pazar, 14:18
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken sözler!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Adana toprağın, emeğin, üretimin, ticaretin, sanayinin kazancını iyi bilir.

Bu seçime nasıl giriyoruz? Meydanı görüyorsun Cumhur İttifakı olarak giriyoruz. Zillet, illet ittifakı olarak değil. AK Parti ve MHP olarak el ele gönül gönüle pazara kadar değil mezara kadar bu yoldayız inşallah. Cumhur İttfakı ile seçimlere girmekteki amacımızı en iyi Adana bilir. Adana'da büyükşehir ve ilçeleriyle 31 Mart akşamı zillet, illet onları ayaklarımızın altına alacağız. Cumhur İttfakı günü birlik çıkar ittifakı değildir. 3-5 belediye daha fazla kazanmak için kurulmuş değildir. Bu ittifak sokaklarda meydanlarda kurulmuştur. Bu ittifak 15 Temmuz gecesi kuruldu. Biz bu ittifakı terör saldırıları karşısında saflarımızı sıklaştırırken kurduk.

"KILIÇDAROĞLU SEN KORKAKSIN"

Kılıçdaroğlu sen korkaksın korkak. Ancak FETÖ'cülerle sığınır, tankların arasından kaçar gidersin. Bu ittifak biz ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırana kadar devam edecek. Adana'dan Cumhur İttifakı'nın sembolü ve lokomotifi olmasını bekliyorum. Adana bu ittifaka sahip çıkarsa tüm Türkiye sahip çıkar. Biz belediye işi gönül işi diyerek herkesi kucaklayann bir yönetim taahüt ediyoruz.

TAKSİM'DE EZANIN ISLIKLANMASINA SERT TEPKİ

Bayrağa ve ezanı tahammülü olmayanların birlikte hareket ettiği bir dönemdeyiz. Bu bayrağa, ezana tahammülü olmayanlarla karşı bir ittifakla seçime giriyoruz. Taksim'de CHP ve HDP'nin öncülüğünde güya kadınlar günü için bir araya gelen bir grup Ezan-ı Muhammediye'ye terbiyesizlik ettiler. Ezana hürmet etmeyen, bayrağa da hürmet etmez.

Ezana sahip çıkmayan, yarın öbür gün düşman kapıya dayandığında tıpkı 15 Temmuz'u alkışladıkları gibi onları da alkışlarlar.

Biz bu bayrağın altında doğduk. Bu bayrağın altında öleceğiz. Milletmizle, ister PKK ister FETÖ olsun, özgürlüğümüzün sembolü bayrağımıza göz dikenlere karşı mücadele etmeyi sürdüreceğiz.

"ZİLLET İTTİFAKINI ÇILDIRTACAĞIZ."

Değerlerimize saldıranlara göz yummamız mümkün değil. Bu siyaset meselesi değil onur meselesi. 3-5 oy için bunlara göz yumarsak evlatlarımızın bakamayız. AK Parti-MHP hep birlikte bir bütün olacağız, konsolide olacağız. Adana'da 16 belediye ile gümbür gümbür bu seçimde sandıkları patlatıyor muyuz? AK Parti-MHP hep birlikte bir bütün olacağız. Zillet ittifakını çıldırtacağız. 4,5 yıl daha ülkemin başındayım. Adana'da da büyükşehir ve ilçe belediyelerle bu hizmeti vermeye devam edeceğiz.

Adana'da 45 katrilyon yatırım yaptık. Bu yıl içinde stadyumu tamamlıyoruz. Eski stadyumun yerine de inşallah millet bahçesi yapacağız. Adana Şehir Hastanesi bin 550 yatağıyla hizmet veriyor.

Kimlik sıkıntısı var. 9 kez seçime girdi hep kaybetti. Aynı orada olduğu gibi burada da bırakamıyor. Bırak git. CHP'ye bu zulüm yeter artık

Adana'da 5 adet sağlık tesisimin yapımı sürüyor. 15'i ihale sürecinde... Adana'ya 178 km uzunluğunda yeni bölünmüş yol yaparak toplamda 427 km'ye çıkardık.

Adana-Mersin demiryolunu yeniledik. Çift hatlı bu yolu hızlı tren standardına çıkarıyoruz. Adana metrosunun ilk kısmı tamamlanmıştı. Ama yetersiz. Hem mevcut hattın yenileştirilmesine hem de uzatılmasına ihtiyaç var.

Çukurova Bölgesel Havaalanı'nın müteahhitlerden yaşanan sıkıntıyı seçim sonrasında çözeceğiz.

4 MİLYON LİRA TARIMSAL DESTEK

Bölgeyi yatırımcılarla buluşturmak için 69 milyon lira harcama yaptık. Adanalı çiftçimize 4 milyon lira tarımsal destek verdik. Aladağ Barajı'nın inşaatı devam ediyor. 828 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtık. Bölgeyi yatırımcılarla buluşturmak için yatırımlar yaptık. Güney Adana kalkınma programını hazırladık. Amacımız göçlerle kurulan bölgenin ekonomik gelişimini hızlandırmak. Ceyhan'da yaklaşık 40 bin vatandaşımıza yeni istihdam oluşturmak istiyoruz.

Tekstilciler, mobilyacılar için küçük sanayi siteleri kuruyoruz.

Önümüzdeki dönemde Adana'yı daha büyük hizmetlerle buluşturacağız. Adana'nın 31 Mart'ta çok güçlü bir şekilde yanımızda olması gerekiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR