Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan duygulandıran mesaj
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'ın bağımsızlık gününü kutlarken Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç'in ölüm yıldönümünü de unutmadı.
GÜNDEM , 19 Ekim 2016 Çarşamba, 21:30
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan duygulandıran mesaj
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç'in vefatı ile ilgili duygu dolu paylaşımda bulundu.

Azerbaycan'ın 18 Ekim Bağımsızlık Günü'nü kutlamayı ihmal etmeyen Cumhurbaşkanı, Twitter'daki resmi hesabından şu ifadeleri kullandı:
"Dost ve kardeş #Azerbaycan halkının ve Sayın Aliyev'in 18 Ekim Bağımsızlık Günü'nü en içten dileklerimle tebrik ediyorum. Bugün Bosna-Hersek’in ilk Cumhurbaşkanı, büyük mücadele ve fikir adamı Aliya İzzetbegoviç’in 13’üncü vefat yıldönümü. Aliya’nın Bosnalı Müslümanların mücadelesine yaptığı liderlik, Avrupa’nın en önemli İslam toplumunun varlığını sürdürmesini sağlamıştır. Boşnakları, maruz kaldıkları soykırıma rağmen mücadele için ayakta tutan bu büyük insanın hatırasını yaşatmak, her Müslümanın vazifesidir. Vefatının 13’üncü sene-i devriyesinde #Aliyaİzzetbegoviç’e Allah’tan rahmet diliyorum."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR