Davutoğlu'nun koruması ile tartışan öğretmene gözaltı
AK Parti Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Arakan'da yaşanan olaylara tepki göstererek, "Arakan'da yaşanan bu hüznün bir an önce sona ermesi için bütün İslam aleminin harekete geçmesi, insanlık vicdanına sahip olan herkesin ayağa kalkması lazım" dedi. Davutoğlu camiden çıkarken, koruması ile tartışan bir öğretmen ise gözaltına alındı.
GÜNDEM , 01 Eylül 2017 Cuma, 11:52
Davutoğlu'nun koruması ile tartışan öğretmene gözaltı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, bayram namazını Mevlana Müzesi'nin yanındaki Sultan Selim Camii'nde kıldı. Namazın ardından cemaatle bayramlaşan Davutoğlu, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Arakan'da yaşanan olaylara da değinen Davutoğlu, "Her dönem, her bayram çok güzel, mutlu haberlerin yanı sıra acı olayları da duyuyoruz. Bu yılda Arakan nedeniyle yüreklerimizde bir hüzün var. 5 yıl önce dışişleri bakanı olarak ziyaret ettiğimde oradaki halkın çektiklerine şahit olmuştum. Onlara Türkiye Cumhuriyeti olarak yardım yapmıştık. Aradan yıllar geçti hala hüzün Arakan da yaşanıyor. Bu hüznün bir an önce sona ermesi içinbütün İslam aleminin harekete geçmesi, insanlık vicdanına sahip olan herkesinayağa kalkması lazım" dedi.

Davutoğlu, daha sonra kendisi bekleyenlere selamlaşıp, bazılarıyla daözçekim yaptı. Davutoğlu, aracına binip uzaklaşacağı sırada kendisi bekleyenlerle selamlaşıp, sohbet etti. Ardından aracına binip, ayrıldı.

YAKIN KORUMA İLE TARTIŞTI

Bu sırada kadın yakın koruması, Din Kültür ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olduğunu söyleyen Yakup Büyükkaragöz'e, biraz geri çekilmesi yönünde uyarıda bulundu. Büyükkaragöz de, "Etrafta birçok kişi var. Niçin bana geri çekilin diyorsunuz. Ben sadece izliyorum"dedi. Bunun üzerine kadın koruma polisi veBüyükkaragöz tartışmaya başladı. Tartışmaya diğer yakın korumalar da katıldı. Ardından yakın korumaları, görevli polislere, 'Polise hakaret' ettiği iddiasıyla Büyükkaragözün gözaltına alınmasını istedi. Poliste, Büyükkaragöz'ü, gözaltına aldı. Büyükkaragöz, "Benim kötü bir niyetim yoktu. Sayın Davutoğlu'nu yakından ilk kez gördüm ve sadece izliyordum. Etrafta da o kadar izleyen kişi var. Aramızda 2-3 metre mesafe vardı. Sonuçta kendisi bizim hemşerimiz, başbakanımız. Anlam veremediğim şekilde yakın korumaları tepki gösterdi" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR