Demirtaş'a meydan ve kültür merkezi
Osmangazi Belediyesi’ne bağlanmasıyla birlikte büyük yatırımların adresi olan Demirtaş’da 15 bin metrekare alan üzerine yapılan meydan ve kültür merkezi çalışmaları son sürat devam ediyor. 
BURSA , 10 Haziran 2016 Cuma, 17:10
Demirtaş'a meydan ve kültür merkezi
Demirtaş’ta mevcut meydanı genişletme çalışmaları yürüten ve bu kapsamda belediyeye ait hizmet binasını ve Türk Telekom Binası’nı yıkan Osmangazi Belediyesi, bölgeye modern bir meydanın yanı sıra bir de kültür merkezi inşa ediyor. Demirtaş Meydan ve Kültür Merkezi İnşaatı yaklaşık 8 bin metrekarelik bir alanı kapsıyor. Bodrum artı 3 kat olarak inşa edilecek merkez, 82 araç kapasiteli kapalı otoparka sahip olacak. Geçtiğimiz Mart ayında ihalesi yapılan projenin bir yılda bitirilmesi planlanıyor. Yapılacak olan kültür merkezinde 6 mağaza, 2 muhtarlık, PTT, kafe, 4 atölye salonu, 6 ofis, 2 çok amaçlı salon, 1 sergi salonu ve 310 kişilik bir nikah salonu yer alacak.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yapımı devam eden Demirtaş Mahallesi Meydanı ve Kültür Merkezi inşaat alanında incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Demirtaş’ın 2009 yılında Osmangazi’ye bağlanmasıyla birlikte bölgeye birçok hizmette bulunduklarını ifade eden Başkan Dündar, “Meydan ve kültür merkezi çalışmaları kapsamında eski camiyi yıkıp yeniledik. Belediyemize ait hizmet binasını ve kamulaştırdığımız Türk Telekom Binası’nı yıktık. Ciddi kamulaştırmalarla bu gün gördüğünüz bu alanı elde ettik. Şu anda hazırladığımız projenin ihalesi yapıldı ve çalışmalar başladı. Çalışmalar etap etap yürütülüyor. İnşaatı devam eden camimiz de bu çalışmalarımız içerisinde yer alıyor. Meydan çalışmamız tamamlandığında hem trafik akışı rahatlayacak hem de vatandaşların birlikte vakit geçirip, çeşitli sosyal aktiviteler gerçekleştirilebilecekleri bir alan ortaya çıkmış olacak. Yaklaşık 15 bin metrekarelik bir alanda yürütülen çalışmalarımız tamamlandığında, Demirtaş yepyeni bir görünüme kavuşacak. Şimdiden Demirtaş’ımıza hayırlı olsun” dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR