Deniz Baykal hatalı oy kullanırsa...
CHP'li üyeler, ön seçimle milletvekilli adaylarını belirlemek amacıyla sandık başına gitti.
GÜNDEM , 29 Mart 2015 Pazar, 15:29
Deniz Baykal hatalı oy kullanırsa...
Ön seçim için sandık başına gelen eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, sandık görevlilerinden yeni oy pusulası istedi ancak talebi kabul edilmedi. Bunun üzerine sandık görevlileri ile bazı partililer arasında kısa süreli tartışma yaşandı.

Seçimlerin yapıldığı Türk Telekom Anadolu Lisesi'ne kızı Aslı Baykal Ataman ile gelen Deniz Baykal, bir süre partililerle sohbet etti. Daha sonra oyunu kullanmak üzere 11 nolu sandığa gelen Baykal, sandık görevlileri tarafından verilen listeyi alarak özel bölümde aday adaylarını işaretlemeye başladı. Bir süre sonra belge üzerinde yanlış işaretleme yaptığını belirterek yeni bir liste isteyen Baykal'a, görevliler tarafından yeni bir liste verilemeyeceğini söylendi. Bunun üzerine sandık görevlileri ile bazı partililer arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Sandık görevlileri, durumu cep telefonuyla İl Seçim Kurulu başkanına da bildirerek Baykal'ın yeni bir oy pusulası talebi olduğunu bildirdi. Olumsuz yanıt verilmesi üzerine de Deniz Baykal, liste üzerinde düzeltme yaparak oy zarfını yeniden sandığa attı. Baykal, talebinin kabul edilmemesi üzerine "Hatamızı fark ettik. Pusula yırtılabilirdi veya başka şekilde iptal olabilirdi. Üzerine mürekkep dökülebilirdi. Bu şekilde olmamalı" diyerek tepkisini dile getirdi.

Kullandığı oyun geçersiz olduğunun hatırlatılması üzerine Baykal, "Bir hata oldu. Hatamı düzelttim. Tahmin ediyorum geçerli. Saya saya işaretlemek lazım. Gönülden çok fazla partiliyi işaretlemek istiyoruz. O nedenle bir süre sonra hoop diye bir duygu geliyor. Frene basman gerekiyor. Üzerine parmağını koymuşsun. Onu bir kontrol edeyim diye baktığımda yanlışlık yapılmış. Fazla yazılması halinde oy pusulasının değişmeyeceği söylendi. Onu üzerine liste üzerindeki hatayı düzelttik. Hayırlı olsun Antalya'ya. Çok güzel bir seçim olur. Hava güzel, her şey güzel" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR