Depremin ardından deniz kenarında sabahladılar
Ege Denizi'nde meydana gelen 6.2 büyüklüğündeki depremin ardından eve girmek istemeyen İzmirliler, soluğu deniz kenarında aldı.
GÜNDEM , 13 Haziran 2017 Salı, 10:13
Depremin ardından deniz kenarında sabahladılar

Ege Denizi'nde dün saat 15.28 sıralarında meydana gelen ve İzmir başta olmak üzere birçok ilde hissedilen 6.2 büyüklüğündeki deprem, büyük korkuya neden oldu. Depremin ardından sokaklara dökülen İzmirliler, deniz kenarında sabahladı.

PARKLARDA SAHUR YAPTILAR

Büyük depremin ardından uzmanların artçı uyarılarını dikkate alan vatandaşlar, ikinci bir deprem ihtimaline karşı eve girmek istemedi. Bazıları çimlerde çadır kurarken, bazı vatandaşlar ise parkta sahur yaptı.

"EVDE KALMANIN GÜVENLİ OLMAYACAĞINI DÜŞÜNDÜK"

Depremin olduğu sırada evde ders çalıştığını belirten 21 yaşındaki Gökhan Duman, "Çalışma masamın titrediğini hissettim, ev arkadaşım deprem olduğunu söyledi. Bunun üzerine telaşa kapıldık, hepimiz dışarı çıktık. Belli bir süre komşularımızla dışarıda bekledikten sonra, evde kalmanın güvenli olmayacağını düşündük. Ev arkadaşımla birlikte sahilde çadır kurmaya karar verdik ve bu gece burada konaklamayı uygun gördük" diye konuştu.

"DEPREM SIRASINDA KİTAPLAR YERE DÜŞMEYE BAŞLADI"

Öte yandan, depremin şokunu hala atlatamayan 20 yaşındaki Selin Coşkun, "Depremin olduğu sırada kütüphanedeydim, birden kitaplıkların sallandığını gördüm ve kitaplar yere düşmeye başladı. Kütüphanedeki insanlar masaların altına girdi, çok korktuk. Kısa bir süre sonra herkes dışarı çıkmaya başladı. Bu yüzden evde kalmamaya karar verdik, kamp yapmanın daha güvenli olacağını düşündük" dedi.

"GECEYİ SAKİN VE GÜVENLİ GEÇİRMEK İÇİN DENİZ KENARINA GİTTİK"

İzmir'de bir kaç aydır ufak çaplı depremlerin meydana geldiğini vurgulayan 21 yaşındaki Mustafa Ülkü, "Yüksek şiddetli bir deprem beklemiyorduk. Hem uzun sürmesi hem de şiddetli olması bizi korkuttu ve en azından bu geceyi daha sakin geçirmek istedik. Çünkü yaşadığımız bina biraz eski ve üst katta oturduğumuz için depremin şiddetini daha fazla hissettik. O yüzden bu geceyi daha güvenli ve sakin geçirmek için deniz kenarını tercih ettik" diye konuştu.

PARKLARA VE DENİZ KENARINA AKIN ETTİLER

Depremin ardından eve gitmenin güvenliği olmadığını söyleyen 25 yaşındaki İsmail Özalp, ailesi ile birlikte parkta sahur yaptı. Çoğu vatandaş gibi evde olduğu sırada depremi hisseden Özalp, korunma amacıyla deniz kenarına geldiklerini belirtti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR