Dev firmanın hazin sonu! Maskotunu bile satışa çıkardı
İflas eden ve ABD'deki tüm mağazalarını kapatan Toys "R" Us, maskotu Geoffrey de dâhil tüm varlıklarını elden çıkarıyor.
EKONOMİ , 04 Haziran 2018 Pazartesi, 15:17
Dev firmanın hazin sonu! Maskotunu bile satışa çıkardı

Mart ayında ABD'deki tüm mağazalarını kapatacağını açıklayan oyuncakçı devi Toys "R" Us, varlıklarını birer birer satışa çıkarmaya başladı. Şirket, New Jersey'deki merkez ofisinin eşyalarının yanı sıra dev Minyon modeliyle "Canavarlar" adlı animasyonun karakterlerinden Sulley'nin gerçek boyutlu oyuncağını da tasfiye edecek. Toys "R" Us'ın satışı en fazla ses getiren "varlığı" ise şirketin maskotu zürafa Geoffrey oldu.

BORCU 5 MİLYAR DOLARI AŞTI

Toys "R" Us severler, Twitter'dan yaptıkları paylaşımlarda şirkete Geoffrey'nin kalması için çağrıda bulundu. Geoffrey'nin bir çocuk hastanesine bağışlanmasını önerenler bile oldu.

2013'ten bu yana kâr açıklamayan Toys "R" Us'ın borcu 5 milyar doları aştı ve Eylül 2017'de iflas başvurusunda bulundu.

BİN 600 MAĞAZASI BULUNUYOR

38 ülkede bin 600 mağazaya sahip firma, ABD'deki 800 mağazasının tamamı için tasfiye ediyor. Sırada Avustralya, Fransa, Polonya, Portekiz ve İspanya'daki Toys "R" Us mağazaları var. İflas sürecindeki şirketin elinde Kanada, iç Avrupa ve Japonya'daki mağazalar kalacak ve bunlar için alıcı aranacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR