Diafra Sakho: Hakem adil değildi
Bursasporlu Diafra Sakho Galatasaray maçının hakemi Suat Arslanboğa ve VAR kararlarına isyan etti. Senegalli futbolcu, "Rakibin ceza sahasında elle oynamasında penaltıyı vermedi. Gündüz oynanan maçta Başakşehir aynı pozisyonda penaltıyı kazandı. Bütün kulüpler eşit değil mi?" dedi.
BURSASPOR , 19 Mart 2019 Salı, 08:16
Diafra Sakho: Hakem adil değildi

HABER I Tolga ÖZTAŞ

Galatasaray karşısında Süper Lig'de 183 gün süren gol hasretine son veren Bursasporlu Diafra Sakho karşılaşmanın hakemi Suat Arslanboğa'yı adeta topa tuttu. Senegalli futbolcu maçtan sonra yaptığı açıklamada, gol atmasının bireysel açıdan kendisini mutlu ettiğini fakat hakem kararlarıyla karşılaşmadan yenik ayrılmanın üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi. 'Hakem adil değildi' diyen Diafra Sakho, kendileri lehlerine verilmeyen penaltının maçın skorunu olumsuz yönde etkilediğini belirtti. Sakho, "Kendi adıma gol attığım için mutluyum. Ama bunu hakem için söyleyemeyeceğim." ifadeleriyle sözlerine başladı.

Tecrübeli futbolcu ayrıca, "Maçın ilk yarısındaki penaltı pozisyonumuzu görmedi. Rakibin ceza sahasında elle oynamasında penaltıyı vermedi. Gündüz oynanan maçta Başakşehir aynı pozisyonda penaltıyı kazandı. Onu görüyorlar. İki pozisyon da aynı değil mi? Bütün kulüpler eşit değil mi? Büyük kulüpler için hep aynısı oluyor. Bugün de Galatasaray'ın pozisyonunda penaltı noktasını gösterdi. İlkyarıdaki pozisyonda penaltıyı verse belki biz 3-0'ı bulacaktık. Ve belki de maç bu sonuçla bitmeyecekti. Taraftarlarımız için çok üzgünüz ama hakemin verdiği kararlar nedeniyle büyük üzüntü yaşıyoruz." diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR