Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Gençlerimize sahip çıkmamız lazım
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, çeşitli sivil toplum kuruluş temsilcileri ve işadamları ile Çelikpalas Otel'de bir araya geldiği programda, hep birlikte gençleri daha iyi yetiştirmenin gayreti içerisinde olunması gerektiğini vurguladı.
BURSA , 02 Kasım 2018 Cuma, 12:04
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Gençlerimize sahip çıkmamız lazım

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan toplantıda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, kanaat önderleri ve işadamları ile yapmış oldukları toplantılarda Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, Türkiye Diyanet Vakfı'nın ve sivil toplum kuruluşlarının topluma yönelik yürüttüğü hizmetlerle ilgili müzakere etmeyi amaçladıklarını söyledi.

Başkan Erbaş, gençliğin önemine işaret ederek, sivil toplum kuruluşlarının yaptığı en önemli faaliyetlerden birisinin gençlik faaliyetleri olduğunu söyledi. Mevlid-i Nebi haftasının bu yılki temasının "Peygamberimiz ve Gençlik" olduğunu ifade eden Başkan Erbaş, bu çerçevede yapılacak çalışmalarla daha çok gencin gönlüne girmek için gayret edeceklerini belirtti.

"Geleceğimizi kendilerine emanet edeceğimiz gençlerimizi daha iyi nasıl yetiştirebiliriz, onları vatan, millet, bayrak, ezan, Allah, Peygamber ve Kur'an sevgisi ile nasıl donatabiliriz? Bununla yatıp, bununla kalkmalıyız" diyen Başkan Erbaş şöyle konuştu: "Gençlerimizin ihtiyaçlarını karşılayacağız. Her birimizin derdi ortak. Onun için bizim oturacak zamanımız yok. Yoksa gençler gidiyor, gençlerimize sahip çıkmamız lazım. Onlar bizim çocuklarımız. Eğer onların hal ve hareketleri milli ve manevi bilinç içerisinde olmazsa suç bizdedir." ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Uludağ Üniversitesi'nde yapımı devam eden Türkiye'nin 3. büyük camisinin yapımında katkısı bulunan hayırsever işadamı ve Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez'e, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından din hizmetleri ve din eğitimine verdiği destek için teşekkür belgesi alkışlar eşliğinde takdim edildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR