Doğu Perinçek ittifak yapılanmalarını Bursa'dan açıkladı
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türkiye'de ittifakların yapılmasının güzel olduğunu belirterek, partisinin Türkiye'nin önündeki sorunların çözümündeki ittifakı önemsediğini söyledi.
BURSA , 24 Mart 2018 Cumartesi, 17:14
Doğu Perinçek ittifak yapılanmalarını Bursa'dan açıkladı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Bursa'da katıldığı bir etkinlikte gazetecilere yaptığı açıklamada, partiler arasındaki ittifak çalışmalarına değindi.

Perinçek açıklamasında ''Türkiye'de ittifakların olması özgürlüktür'' Bir gazetecinin sorusu üzerine Türkiye'de ittifakların olabileceğini aktaran Perinçek, şunları ifade etti: ''Türkiye'de ittifakların olması güzeldir, bu bir özgürlüktür. Fakat niçin ittifak? Türkiye'de yüzde 51 bir amaç oldu. Türkiye, Türk milleti, çiftçisi, işçisi, sanayisi, tüccarı ittifakın içinde değil. İttifak hesaplarında yok. İttifak hesaplarında bir tek iktidarda kalalım ve Türkiye'nin kaynaklarını, zenginliklerini paylaşmaya devam edelim..." Perinçek, bu ittifak anlayışını kabul etmediklerini söyleyerek, "Vatan Partisi olarak programda, Türkiye'nin önündeki sorunların çözümündeki ittifakı önemsiyoruz.'' değerlendirmesinde bulundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR