Dolmabahçe'de kritik görüşme
Çözüm sürecinde bugün kritik bir eşiğin aşılması bekleniyor. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile HDP heyeti, Dolmabahçe Sarayı’ndaki Başbakanlık Ofisi’nde görüşecek
GÜNDEM , 28 Şubat 2015 Cumartesi, 10:56
Dolmabahçe'de kritik görüşme
Saat 11.00’deki görüşmede kritik konularda uzlaşma sağlanırsa ortak açıklama yapılması bekleniyor.15 Şubat’ta yapılması beklenen “silahlara veda” açıklaması, taraflar arasındaki uzlaşmazlıklar nedeniyle gerçekleşmedi.

Son olarak önceki gün Meclis’te HDP Grup BaşkanvekilleriPervin Buldan ve İdris Baluken’le görüşen Akdoğan, dün akşam saatlerinde, bugün HDP heyeti ile Dolmabahçe’de görüşeceğini Twitter’dan duyurdu.

DAVUTOĞLU DA KATILABİLİR

Taraflar, Dolmabahçe’de ilk kez bir araya gelecek. İmralı heyetinde yer alan Pervin Buldan, İdris Baluken ve Sırrı Süreyya Önder’in katılacağı toplantıya, gelişmelere göre, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve İçişleri Bakanı Efkan Âlâ ile Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu’nun da katılacakları belirtildi.

Toplantının sonunda, tarafların uzun süredir sinyallerini verdiği ortak açıklamanın yapılabileceği ve süreçte kritik bir eşiğin aşıldığı, müzakerelere geçildiği mesajının verilebileceği kaydediliyor. (Habertürk)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR