Dünyanın yuvarlak olduğunu kanıtlayana 50 bin lira ödül
Düz Dünya Derneği Başkanı olduğunu söyleyen bir kişi, Dünya'nın küre şeklinde olduğunu kanıtlayan ilk kişiye 50 bin lira vermeyi vaat etti.
DÜNYA , 17 Nisan 2018 Salı, 19:27
Dünyanın yuvarlak olduğunu kanıtlayana 50 bin lira ödül

Kendini dernek başkanı olarak isimlendiren Doğukan Özkan, Dünya'nın düz olduğunu ve tam tersini kanıtlayana 50 bin liralık ödülünü hemen vereceğini söyledi.

YUVARLAK OLDUĞUNA İNANMIYORLAR

İçinde yaşadığımız gezegenin geoid şeklinde olmadığını, bize gösterilen her şeyin yalan olduğunu ve insanların kandırıldığını söyleyen bir grup insan, özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde Düz Dünya toplulukları kurmaya başlamıştı. Dünya'nın düz olduğu fikrini savunan ve kendini Düz Dünya Derneği Başkanı olarak tanıtan Doğukan Özkan ise işi bir seviye daha ileriye götürerek, dünyanın gerçekten küre olduğunu kanıtlayana 50 bin lira para ödülü vereceklerini söyledi.

ÖDÜLÜ 5 KATINA ÇIKARDI

Daha önce bir evlilik programına katılan ve programda yaptığı değişik hareketlerle gündeme gelen Doğukan Özkan, program sonrasında YouTube üzerinde komplo teoriyle alakalı videolar yayınlamaya başlamıştı. Yayınladığı son videolardan bir tanesinde Dünya'nın düz olmadığını kanıtlayanlara 50 bin lira vaat eden Özkan, "Daha önce 10 bin lira para ödülü vereceğimi söylemiştim şimdi de bu ödülü 5 katına çıkartıyorum. Bana dünyanın döndüğünü ve küre olduğunu kanıtlayabilene 50 bin lira vereceğim. Parayla gösteriş yapmayı sevmiyorum ama bunu göstermek zorundayım" diye konuştu.

"DÜNYANIN GERÇEK BİR GÖRÜNTÜSÜ YOK"

Dünyanın geoit, elips veya basık olmadığını savunan Doğukan Özkan, "Gerçek diye gösterdikleri fotoğraflar ve videolar hepsi bilgisayar ürünü. Hepsi bir görsel efektten ibaret. Teknoloji o kadar ileri seviyedeki Mars'a bile gidiyoruz, araç gönderiyoruz, aya gittik, uzayda diğer galaksilerin görüntülerini çekebiliyoruz ama gel gelelim ki dünyanın gerçek bir resmi yok. Uluslararası Uzay İstasyonu (İSS) bu kadar yükselebiliyor, dünyanın bir parçasını görüyorsa, eğer bu kadar yükselebiliyorsa daha yükseğe çıksın ve oradan görüntülesin. Tüm dünyanın gerçekten dönüp dönmediğini ve gerçek görüntüsünü bir şekilde gösterebilir. Mars'a gidiyoruz, uzayı geziyoruz, aya çıkabiliyorsak, böyle bir teknolojimiz varsa dünyanın gerçek bir görüntüsü neden yok?" diyerek videosunu sonlandırdı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR