Eğitim Bir-Sen'den Kadınlar Günü kutlaması
Memur-Sen'e bağlı Eğitim Bir-Sen Bursa 1'nolu Şube Başkanı Numan Şeker, "Toplumun en önemli mihenk taşlarından birisi de kadınlardır" dedi.
BURSA , 08 Mart 2017 Çarşamba, 19:33
Eğitim Bir-Sen'den Kadınlar Günü kutlaması

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Memur-Sen'e bağlı Eğitim Bir-Sen Bursa 1'nolu Şube'si Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde çalışan kadınlara çiçek takdim etti. Eğitim Bir-Sen Bursa 1'nolu Şube Başkanı Numan Şeker, "Bizim düşünce dünyamızda kadınların sadece bir güne indirilen 8 Mart'ta değil hayat boyu hatırlanmaları gerektiğini söylüyoruz. Toplumun en önemli mihenk taşlarından birisi de kadınlardır. Her başarılı erkeğin yanında bir kadın olduğunu da biliyoruz. Bizim tarihimizde de buna şahidiz. Dolayısıyla biz Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü Memur-Sen'e bağlı Eğitim Bir-Sen olarak bugün 30 bine yakın öğretmen arkadaşımızı temsilen önce Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere ilçe milli eğitim müdürlüklerinde çalışan hanımlara çiçek dağıtıyoruz" diye konuştu.

Bugünü Bursa olarak hüzünlü kutladıklarını da ifade eden Şeker, "Dün Ankara'ya gitmek üzere yolan Türk Metal İş Sendikası'na bağlı kadın kolları İnegöl yakınlarında trafik kazası geçirdi ve 7 arkadaşımız orada vefat etti. Ben öncelikle Türk Metal İş Sendikası camiasına, ailelerine baş sağlığı dileklerimi iletiyor, hayatını kaybedenlere de Allah'tan rahmet diliyorum" şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR