Elvis Presley'in özel uçağı yeniden açık arttırmada
Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük müzisyenlerinden biri olan ABD'li Elvis Presley'in özel uçağı yeniden açık arttırmaya çıkarıldı.
MAGAZİN , 23 Haziran 2018 Cumartesi, 18:48
Elvis Presley'in özel uçağı yeniden açık arttırmada

Rock'n Roll efsanesi Elvis Presley'in özel jeti yeniden açık artırmada satışa çıkarıldı.

Çevrimiçi açık artırma sitesi, jet için teklifleri 27 Temmuz'a kadar kabul edecek.

Tamamen orijinal parçalardan oluşan uçak, döneminin ve Elvis'in zevkini yansıtıyor.

1962 yapımı özel jet geçen yıl açık arttırmaya çıkarılarak 430 bin dolara alıcı bulmuştu.Ancak açık arttırmada jeti alan kişi bu yıl yeniden satmaya karar verdi.

Motoru olmayan uçağın içinde pembe kadife koltuklar ve halılar var.

Uçağı onarmanın pahalı olacağı belirtildi.

Haberin fotoğrafları için TIKLAYIN

ELVIS PRESLEY KİMDİR?

Elvis Aaron Presley, 8 Ocak 1935'de Missisippi'de doğdu. Çocukluğu boyunca Pentecostal Kilise Korosu'nda şarkı söyledi. 1948 yılında ailesi Memphis'e yerleşti. Blues ve caz müzikle tanışması ve bu müzik türlerine ilgi duyması onu şarkı söylemeye itti. 1953 yılında liseden mezun olduğunda, daha 18 yaşındayken müzik firmalarının kapısını aşındırmaya başlamıştı. "My Happiness" ve "That's When Your Heartaches Begin" parçalarını annesine doğum günü armağanı olarak yazmıştı. Memphis Recording ve Sun Recording'e giderek sesini dinlemelerini istedi.

Plak yapımcısı ve müzik şirketi sahibi Sam Phillips, Elvis'in ses tonundan ve müzik tarzından çok etkilendi ve 1954 yılında, gitarda Scotty Moore, bas gitarda Bill Black ile birlikte ilk stüdyo kayıtlarını yaptılar. "That's All Right" ve "Blue Moon of Kentucky" blues tarzında hareketli rock'n roll parçalarıydı.

Sun Records'la yaptığı kontrat, RCA Record firmasına satılınca yavaş yavaş kariyer basamaklarını tırmanmaya başlamıştı. Bu sıralarda çıkardıkları 5 single gençlerin ilgisini çekerek, müzik listelerinde ilk 10'a girmeye başlamıştı. Bu 5 single içinde en ilgi çeken parça ise "I Forgot to Remember to Forget" tı ve country listelerine 1 numaradan girmişti. "Heartbreak Hotel" parçası ise Elvis Presley'in tekrar müzik listelerine girip 8 hafta boyunca listelerde kalmasıyla son buldu.Ed Sullivan'ın televizyon programına çıkan Elvis Presley, hareketleri ve konuşmasıyla ilgi çekti. Bu ilginin farkına varan ve onların direk kalplerinde son bulan parçalarla karşılık veren Elvis, bu dönemde "Don't Be Cruel", "Hound Dog", "Love Me Tender", "All Shook Up" ve "Jailhouse Rock" parçalarını yaptı. "I Want You, I Need You, I Love You" parçasıyla 11 hafta boyunca listerde kalan Elvis, hızla yükseliyordu. 1956 Kasım'ında "Love Me Tender" filmiyle kamera karşısına geçti; böylece ileride 31 filmde yer alacağı Hollywood stüdyolarıyla tanışmıştı.

Bu filmden iki ay önce Ed Sullivan'ın televizyon programında "Love Me Tender"ı televizyon ekranlarında onu izleyen 54 milyon izleyici önünde söyleyerek ününe ün katmıştı; artık Amerika onu konuşmaya, onu dinlemeye başlayacaktı. 1973 yılında eşinden boşanan Elvis Presley, 1977 yılında Indianapolis'deki son konserinden sonra, 16 Ağustos 1977 tarihinde öldü.

Ölümünden sonra açıklama yapan Doktor Jerry Francisco, ölümüne kalp yetmezliğinin neden olduğunu söyledi. Tüm dünyada büyük üzüntü yaşayan hayranları, Elvis Presley'i rock'n roll müziğin öncüsü, kralı ve babası olarak ilan ettiler.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR