Erdoğan'a suikast timiyle ilgili ilginç bilgiler
Muğla’da 15 Temmuz’da Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te konakladığı otele yapılan saldırıyı gerçekleştiren askerlerden Çiğli 2’nci Ana Jet Üst Komutanlığı Personel Kurtarma Eğitimi Komutanlığı’nda Astsubay Üstçavuş olan Yakup Özcan ifadesinde ilginç bilgiler verdi.
GÜNDEM , 29 Ekim 2016 Cumartesi, 07:36
Erdoğan'a suikast timiyle ilgili ilginç bilgiler
Özcan özetle şunları söyledi: “Astsubay Ömer Faruk Göçmen bu olaydan yaklaşık 1-1.5 ay kadar önce hepimizin yer aldığı ‘Yavru baykuşlar’ adlı WhatsApp grubu kurmuştu. Bu grupta daha önceden günlük normal muhabbetler yapıyorduk. Olaydan birkaç gün öncesinden başlayarak Ömer Faruk, grupta vatan ve millet sevgisini içeren şiirşeklinde paylaşımlarda bulunmaya başladı. Hatta biz yazışmalarda kendisine önemli görevin ne olduğunu sorduk, o da bize zamanı gelince buradan çağrılacağımızı söyledi.”

Özcan, 15 Temmuz gecesi Marmaris’te yaşananları da özetle şöyle anlattı: “Marmaris’e indik ve otele doğru ilerlemeye başladık. General, otel binasının olduğu küçük binalara ateş edilmesi için emir verdi. Üç sivili alıp getirdiler. Yere yatırıp, kimliklerini sordular. Bu kişilere Cumhurbaşkanı’nı kast edip ‘O nerede’ diye sordular. Yerde yatan sivil kişi, bir saat önce Cumhurbaşkanı’nın İstanbul’a gittiğini söyledi. Bu kişiler elleri arkadan plastik kelepçe ile bağlanıp orada bırakıldı. Ormana doğru yürümeye başladık. Serkan’ı su ve yiyecek bulması için otellerin olduğu yere gönderdik. Bekledik,  gelmedi. Dere yatağında beklerken jandarma gelip bizi aldı.”  

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR