Erdoğan: İşimizi ikinci tura falan bırakmayalım
Cumhurbaşkanı Erdoğan Mersin mitinginde çok sert açıklamalar yaptı. Erdoğan açıklamasında Muharrem İnce'nin HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etmesi ile ilgili "İnce ince bir ziyaret yapıyor. Bunun ziyaretini gerçekleştirerek zannediyor ki demokratik bir hareket yapıyor. Bunun adı teröre destek vermektir, teröristlere destek vermektir, bunun adı teröre güç kazandırmaktır" dedi.
GÜNDEM , 07 Haziran 2018 Perşembe, 15:37
Erdoğan: İşimizi ikinci tura falan bırakmayalım

Mersin'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "3 organize sanayi bölgesine 6 yeni OSB daha ekliyoruz, 50 bin kişiye istihdam sağlayacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Mersin mitinginde önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Tüm renkleri ve zenginlikleri ile Mersin halkı esenle yaşıyorsa geleceğimize güvenle bakarız demektir. İnşallah 24 Haziran'daki seçimler bu güzel iklimi daha iyi hale getirecektir. Mersin 24 Haziran'da güçlü Meclis cumhurbaşkanlığında şahsımı, Meclis'te AK Parti'yi desteklemeye hazır mıyız?

YAPTIĞIMIZ YATIRIMI BAY KEMAL, BAY MUHARREM ANLAR MI?
Biz 16 yıldır bu ülkeyi hizmet siyaseti ile kaldırdık. Mersin'e yaptığımız yatırımı Bay Kemal, Bay Muharrem anlar mı? Önümüzdeki 3 yıl içinde bin kişilik bir yurt daha açıyoruz. Tarsus Üniversitesi'ni açıyoruz, biz yaparız, onlar yıkar, öyle diyorlar. Tevfik Sırrı Gün Stadyumu'nu Millet Bahçesi yapıyoruz, biz yapamayacağımızı vaat etmeyiz.

BAY KEMAL BU SENİN SSK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NE BENZEMEZ
Sağlıkta 13'ü hastane olmak üzere 35 sağlık tesisi yaptırdık. 15 ayda yeni yaptığımız şehir hastanesinden 3,5 milyon kişi hizmet aldı. Bay Kemal bu senin SSK Genel Müdürlüğü'ne benzemez. Bunların hayatları hep böyle, SSK'ya genel müdür olacaksın hep şikayette bulunacaksın.

GÖZLERİNİ OKULLARIMIZA, HASTANELERİMİZE DİKMİŞ DURUMDALAR
Anamuhalefetin adayı ve diğer adaylar şehir hastanelerine karşıymış hatta ellerine fırsat geçerlerse kapatacaklarmış. Onlar yıkım ekibi olarak gözlerini okullarımıza, hastanelerimize dikmiş durumdalar. Bir zamanlar 1.ve 2.köprüleri satacağız dediler rahmetli Özal televizyon programında neyi satıyorsunuz dedi ? Ben de aynısını diyorum. Meydanlarda açık açık tüm yatırımları durduracaklarını söylüyorlar. Onlara bu fırsatı verecek misiniz?

BAY MUHARREM YAP-İŞLET-DEVRET NEDİR BİLMİYOR AMA SEÇİMDEN SONRA ÖĞRENECEK
600 yataklı Tarsus Devlet Hastesi'nin temelini attık. TOKİ kanalıyla 3719 konutu bitirdik. Mersin'de yatırım bedeli 8 kattrilyon 315 trilyon lira olan 19 yol projesinin yapımı devam ediyor. Maliyeti 1,5 katrilyon lirayı aşan Silifke-Mut yolunun yapım çalışması sürüyor. Bay Muharrem yap-işlet-devret nedir bilmiyor ama seçimden sonra öğrenecek.

50 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAĞIZ
Adana-Mersin demiryolunu yeniledik, seyahat süresini düşürdük. Mersin-Silifke arasını hızlı tren hattına bağlamayı planlıyoruz. Çukurova Bölgesel Havalimanı inşaatının altyapı çalışmaları sürüyor. 3 organize sanayi bölgesine 6 yeni OSB daha ekliyoruz, 50 bin kişiye istihdam sağlayacağız.

MERSİN'DE İŞSİZLİK PROBLEMİ NEREDEYSE KALMAYACAK
Antalya'ya Belek'in benzeri bir turizm bölgesini Mersin'e kazandırıyoruz. Mersin'de projelerle birlikte işsizlik problemi neredeyse kalmayacak. Arıtma tesisinin ihalesini bu yıl yapacağız. Mersin'e 6 baraj ve 9 gölet tesis ettik. Mersin'de 105 bin dekar araziyi sulamaya açtık. Mersinli çiftçilere 1,5 kattrilyon liralık tarımsal destek verdik. Biz hizmet üstüne hizmet koymanın sözünü veriyoruz, muhalefet ise yatırımları durdurma vaadiyle karşınıza çıkıyoruz. 7 Haziran 2015 seçimlerinin yıl dönümü bugün. Seçimden sonra neler olduğunu biliyorsunuz değil mi? Ekim ayında 53 Kürt kardeşimizi sokağa çıkıp öldürdüler. Onları sokağa çağıran adam cumhurbaşkanı adayı oldu. Bunu kim ziyaret ediyor, ince ince Muharrem İnce. Bunun adı demokrasi demek değildir Bay İnce, bunun adı teröre destek olmaktır.

SANDIKTA GEREKEN DERSİ VERİN
Siz değil misiniz Ankara'dan İstanbul'a teröristlerle beraber yürüyen. Gelin 24 Haziran'da bunlara sandıkta gereken dersi verin. Saadet Partisi'ne gönül veren kardeşlerime de sesleniyorum. Kimler kimler birlikte bakın, bunlara gereken dersi verin. CHP'nin açıklamalarında terörle mücadele duydunuz mu? FETÖ ile mücadele duydunuz mu? Çünkü beraberler. Kimlerin ağızlarından salyalar akıtarak ülkemizi tehdit ettiğini hatırlıyorsunuz değil mi? 24 Haziran seçimlerinde sandıklarda öyle bir gayret gösterelim ki işimizi ikinci tura bırakmayalım.

HADDİNİ BİL HADDİNİ
Türkiye yeni bir seçimin arifesinde ve birileri aynı oyunun peşinde, yenilen pehlivan misali bir türlü yenilmeye doymadılar. Sürekli yaptıkları gibi bugün de ekonomiyi silah olarak kullanıp bizi sıkıştırmak istiyorlar. Tek dertleri Türkiye'yi eski günlere döndürmek olan bu adaylar sizce Türkiye'yi kalkındırabilir mi? Biz Türkiye'yi güçlendireceğiz diyoruz onlar ise apolat sökeceğiz diyor. Sen neyin apoletini söküyorsun be haddini bil haddini. Afrin'deki komutanımızın apoletini sökecekmiş. O siyasi parti toplantısı değil, kendine gel kendine. Ama bundan bihaber.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR