Erdoğan "Kıraathane deyince kumarhane anlıyor"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kocaeli mitinginde "Kocaeli'de üçüncü bir üniversitenin hazırlığını yapıyoruz. değerlendirmeleri yapıyoruz. Bu değerlendirmelerden sonra üçüncü bir üniversiteyi Kocaeli'ne kazandıracağız" dedi.
GÜNDEM , 10 Haziran 2018 Pazar, 20:20
Erdoğan "Kıraathane deyince kumarhane anlıyor"

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"Şimdi çıkmış Bay Muharrem kafayı millet kıraathanelerine takmış. Kıraathane deyince kumarhane anlıyor.

Bak Bay Kemal, Bay Muharrem. Kıraat okumaktır. Kıraathane okumaevi...

Adamın dediği ne biliyor musun? 'O' diyor 'kek verecek', 'ben de' diyor 'fabrikada işçi alacağım.' İnanıyor musunuz? Ya sizin hayatınızda böyle bir şey olmamış ki. Siz Nuri Demirağ'ın, rahmetli uçak fabrikası yapan Sivaslı Nuri Demirağ'ın uçak fabrikasını kapatıp gaz ocağı fabrikasına çevirdiniz. Ya CHP budur, CHP budur. Kime yutturacaksınız? Sizin bu ülkede dikili ağacınız yok.

Kocaeli'de üçüncü bir üniversitenin hazırlığını yapıyoruz. değerlendirmeleri yapıyoruz. Bu değerlendirmelerden sonra üçüncü bir üniversiteyi Kocaeli'ne kazandıracağız.

Tutturmuş bir şey "ben fizik öğretmeniyim" olabilir. Biz de saygı duyarız. Fizik öğretmeni olman sana bu ülkenin cumhurbaşkanına hakaret etme hakkı vermez.

Geçen gün Kadıköy'de toplanmışlar "Hırsız Tayyip" sloganı atıyorlar.

Bana Bak Muharrem önce haddini bileceksin, kendini bileceksin, cinsini bileceksin ve kalkıp da bu ülkenin cumhurbaşkanına bu şekilde bir sloganla hakaret edemezsin.

Bay Muharrem Edirne'de adeta terörist başı durumunda olan kişiyi gidiyor ziyaret ediyor.

Tutturmuşlar, "Çıksın... Aday." Ne demek! İşte konuşmasını yapacak. Partisi propaganda yapıyor.

Şu an tutuklu mu bu aday. Tutuklu. Adalet bir an önce kararını vermesi lazım."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR