Evde yalnız olan kadının boğazına bıçak dayayıp...
Konya'da 43 yaşındaki Gülseren Ata, evde yalnız başınayken 'Kapıyı açmazsan seni öldürürüm' diyerek eve zorla giren ve boğazına bıçak dayayan şüpheli tarafından gasp edildi. Şapkalı ve güneş gözlüklü olduğu belirtilen şüpheli, Ata'nın bin lirasını alarak kayıplara karıştı.
GÜNDEM , 06 Haziran 2014 Cuma, 10:04
Evde yalnız olan kadının boğazına bıçak dayayıp...

Olay, saat 22.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Hacıvesiyzade Mahallesi Şeyh Ulema Yahşi Caddesi üzerinde bulunan tek katlı müstakil evde meydana geldi. İddiaya göre Gülseren Ata, 83 yaşındaki eşi Mustafa Ata'yı yatsı namazı için camiye uğurladıktan sonra evde oturmaya başladı. Ata, bir süre sonra avlu kapısının gürültülü bir şekilde açıldığını duydu. Evin kapısına yönelen Gülseren Ata, camdan baktığında kapı önünde tanımadığı birini gördü. Şapkalı ve güneş gözlüklü olan şüpheli iddiaya göre elindeki bıçakla cama vurarak, 'Kapıyı açmazsan seni öldürürüm' diyerek kapıyı açtırdı.

Gülseren Ata'nın kapıyı açmasını fırsat bilen şüpheli kadının boğazına bıçağı dayadı. Ata'dan para isteyen şüpheli evde yaptığı aramada çanta içerisinde bulduğu bin lirayı alarak kayıplara karıştı. Yan komşusuna giderek yardım isteyen Gülseren Ata durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen ekipler verilen eşgal doğrultusunda çevrede araştırma başlattı. Olayı camideyken öğrenen, Mustafa Ata, "Ben camideyken olmuş. Kapıyı açtırıp zorla içeri girmiş. Suratına vurmuş" dedi.

Sara hastası olan ve olayın şokuyla fenalaşan Gülseren Ata'nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR