Expo 2016 Antalya'da 'Maroon 5' rüzgarı
Grammy ödüllü ABD'li rock grubu 'Maroon 5', Expo 2016 Antalya sergi alanında konser verdi. Grubun solisti Adam Levine, sevilen şarkılarını konser alanını dolduran yerli ve yabancı binlerce hayranıyla birlikte söyledi.
MAGAZİN , 10 Haziran 2016 Cuma, 12:18
 Expo 2016 Antalya'da 'Maroon 5' rüzgarı
Türkiye'nin ilk Expo'su olma özelliği taşıyan Expo 2016 Antalya dünya yıldızlarının konserlerine ev sahipliği yapmayı sürdürüyor. Expo 2016 İngiliz Stomp grubu, İspanyol tenor Jose Carreras, Fransız soprano Emma Shapplin, Level 42 ve İngiliz grup Simply Red'in ardından rock gruplarından Maroon 5'ın konserine ev sahipliği yaptı. Konserden saatler önce Expo 2016 Antalya sergi alanına gelen Maroon 5 hayranları, kır aktivite alanını doldurdu. Grubun sahneye çıkmasıyla adeta yer yerinden oynadı. Türkiye'nin farklı kentlerinden konser için gelen binlerce kişi, konser boyunca büyük coşku yaşadı. Tatil için kentte bulunan turistler ve Antalya'da yerleşik yaşayan yabancılar da konseri izleyenler arasındaydı. 

AVRUPA'NIN EN BÜYÜK SAHNESİ KURULDU

Maroon 5'in konseri için kır aktivite alanına 2 bin 100 metrekare büyüklüğünde sahne kuruldu. Dev sahnede 600 metrekarelik led ekran ve 700 robot ışık kullanıldı. Işık ve görsel şovlarla desteklenen konsere gelen çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu on binlerce kişi grubun şarkılarıyla coştu. 

\"

ŞARKILARI HEP BİR AĞIZDAN SÖYLEDİLER

Vokalde Adam Levine, gitarda James Valentine ile Jesse Carmichael, bas gitarda Michael Madden, davulda ise Matt Flynn'den oluşan grup konsere hit şarkıları 'Animals' ile başladı. Grubun sempatik solisti Adam Levine, konser boyunca 'Sunday Morning', 'Sugar', 'Moves Like Jagger' gibi sevilen parçalarını hayranlarıyla seslendirdi. 

Cep telefonlarıyla konseri kaydeden Maroon 5 hayranları ilginç görüntüler oluşturdu. Konseri izleyenler Maroon 5'i Antalya'da dinlemekten son derece mutlu olduklarını belirtti. Günler öncesinden konser biletlerini aldıklarını kaydeden Maroon 5 hayranları arasında, sanatçı Burcu Güneş, fotoğrafçı Nihat Odabaşı da dikkat çekti.

\"

HAZİRAN AYINDA KONSERLER DEVAM EDECEK

Expo 2016 Antalya sergi alanı haziran ayı boyunca birçok konser ve gösteriye ev sahipliği yapmaya devam edecek. 11 Haziran'da dünyanın en önemli ateşli dans ve gösteri topluluğu 'Phoenix Fire Dancers' grubu gösteri yapacak. 14 Haziran'da 'In the army now' parçasıyla 80'lere damga vuran 'Status Quo' grubu kır aktivite alanında konser verecek. 24 Haziran'da kongre merkezinde illüzyon gösterileriyle izleyenleri hayrete düşüren 'Magicians Without Limit'in şovu yer alacak. 'Red red wine' şarkısıyla bilinen İngiliz reggae grubu 'UB 40' 25 Haziran'da, dünyanın sayılı DJ'leri arasında bulunan ve dünyanın en büyük sanatçılarına remix yapan DJ Afrojack ise 26 Haziran'da kır aktivite alanında hayranlarıyla buluşacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR