Fabrikada üretim başladı
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sürdürülen tesisleşme hamlesi kapsamında kısa bir süre önce hizmete giren, Bursa'nın yeni nesil spor tesislerinden biri olan Gürsu Spor Fabrikası'nda her gün yüzlerce genç çeşitli branşlarda spor yapıyor.
BURSA'DA SPOR , 13 Ekim 2018 Cumartesi, 08:20
Fabrikada üretim başladı

10 SPOR SALONU VAR

Bursa'yı sporda markalaştıran vizyon projeler arasında yer alan ve Bursa'nın ilk spor fabrikası olan Gürsu Spor Fabrikası, kısa bir süre önce gençlerin ve vatandaşların hizmetine girdi. Sporun altyapısını güçlendirmek ve daha fazla sporcunun aynı anda antrenman yapabilmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından planlanan yeni nesil spor tesislerinden biri olan Spor Fabrikası'nda yeni sporcular yetişiyor. 10 spor salonunun yanı sıra sağlık odası, soyunma odaları, kondisyon salonu ve kafeterya gibi donatılara sahip olup yaklaşık 10 milyon lira maliyetle tamamlanan Spor Fabrikası'nda çeşitli branşlarda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

GÜRSU'YA ÇOK YAKIŞTI

Tırmanma duvarının da yer aldığı Spor Fabrikası'nda hentbol, fitness, cimnastik, futsal, basketbol, okçuluk, wushu, boks vb. birçok takım ve ferdi branşta faaliyet ve çalışma yapma imkanı da bulunuyor. Haftanın 7 günü deneyimli antrenörler eşliğinde yoğun çalışmaların sürdürüldüğü Spor Fabrikası bünyesinde, Gürsu Belediyesi'nin katkılarıyla yaptırılan tenis kortu da ilçe halkına ve gençlere hizmet veriyor. Mevcut futbol sahası ve halı sahalar ile birlikte kapsamlı bir spor kompleksine dönüşen Gürsu Spor Fabrikası, hizmete giren diğer projelerle birlikte Gürsu'yu adeta spor merkezine dönüştürdü.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR