FETÖ bir tek o ilde örgütlenemedi!
15 Temmuz darbe girişiminden bu yana KHK'larla binlece kişi hakkında soruşturma açılıp görevlerinden ihraç edilirken FETÖ'nün örgütlenemediği ve giremediği tek il belli oldu.
GÜNDEM , 05 Şubat 2018 Pazartesi, 16:32
FETÖ bir tek o ilde örgütlenemedi!

15 Temmuz darbe girişiminden bu yana KHK'larla binlece kişi hakkında soruşturma açılıp görevlerinden ihraç edilirken FETÖ'nün örgütlenemediği ve giremediği tek il Tunceli oldu. Tüm süreç boyunca Tunceli'de yaşayan hiç bir vatandaş hakkında FETÖ'den soruşturma açılmadı.

FETÖ'nün darbe girişiminden sonra geçen 1.5 yıllık süre içinde yüz bini aşkın kişi kamudan ihraç edilip, çok sayıda kişi hakkında da kovuşturma yapılırken, sadece Tunceli'de yaşayan hiç bir vatandaş hakkında soruşturma açılmadı. Tunceli halkı arasından açığa alınan kimse bulunmadığını belirten CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol,yaptığı açıklamada, "FETÖ 2011'de Tunceli'de okul açmak istediğinde Tunceli halkı 'Cemaatin değil Cumhuriyet'in okulunu istiyoruz' diye yürüyüş yaptı. Tunceli halkı, FETÖ yapılanmasına direndi yıllarca da yapılanmasına müsaade etmedi" dedi

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR