Fuhuştan yakalanan kadın meğer...
Denizli'nin Pamukkale ilçesinde yabancı uyruklu kadınları iş vaadiyle getirtip zorla fuhuş yaptırdığı iddiasıyla 22 yıl 9 ay hapis cezasına mahkum edilen çetenin lideri kadının Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında 6 aydır bir ilkokulda çalıştığı ortaya çıktı.
GÜNDEM , 01 Mart 2015 Pazar, 13:26
Fuhuştan yakalanan kadın meğer...
Edinilen bilgiye göre, 2006 yılındaDenizli'nin Pamukkale ilçesinde Fesih E. ile Fatma D. (31) tarafından fuhuşa yer temin etmek ve fuhuşa aracılık etmek amacıyla çete kurulduğu belirlendi. Bunun üzerine çete takibe alındı.

Çetenin Türkiye'ye tatile gelen yabancı uyruklu kadınları ağına düşürdüğü, daha sonra bunlar üzerinden yabancı uyruklu kadınlarla irtibata geçip iş vaadiyle kandırarak Türkiye'ye getirip zorla fuhuş yaptırdığı öğrenildi. Çetenin bu iş için 6 da erkek eleman kullandığı tespit edildi. Yapılan çalışmaların ardından düzenlenen operasyonda Fesih E. ve Fatma D. ile birlikte 8 kişi suçüstü yakalandı.

Zorla çalıştırılan kadınlar da kurtarılarak sınır dışı edildi. Çeteye "bir kimseyi fuhşa teşvik etmek, yaptırmak, aracılık etmek ve yer temin etmek, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kişi hürriyetinden yoksun bırakmak, cebir tehdit ve hile ile insan ticareti yapmak" suçlamasıyla Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Davada sanıklar Denetimli Serbestlik Yasası'ndan yararlanarak tutuksuz yargılandı. Mahkeme, çete liderliği yapan Fatma D.'ye 22 yıl 9 ay hapis cezası verdi. Fatma D., verilen bu cezaya Yargıtay'a başvurarak itiraz etti. Ancak Yargıtay kararı onayınca Fatma D. hakkında yakalama kararı çıktı. Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı İnfaz Büro Amirliği ekipleri, Fatma D.'nin Adana'da Seyhan ilçesi Uçak Mahallesi'nde yaşadığını ve 1 yıl önce yeni bir evlilik yaptığını belirledi. Evine yapılan baskınla genç kadın yakalandı. Emniyete getirilerek işlemleri tamamlanan kadın, daha sonra Karataş Kadın Cezaevi’ne gönderildi.

FUHUŞ ÇETESİ LİDERİ KADIN 6 AYDIR OKULDA TEMİZLİK GÖREVLİSİYMİŞ

Bu arada 22 yıl 9 ay hapis cezası verilen Fatma D.'nin Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında bir ilkokulda çalıştığı ortaya çıktı. Fatma D.'nin yasa kapsamında 6 aydır ilkokulda temizlik görevlisi olduğu belirlendi. Bu durumu öğrenen veliler olaya tepki gösterirken, suçluların hem de genç kızlara zorla fuhuş yaptıran birinin okulda çalışmasının doğru olmadığını söylediler. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR