Galaxy X ismi ile çıkmayabilir
Akıllı telefon pazarının lider ismi konumunda bulunan Samsung, uzun süredir, sektöre yeni bir nefes getirecek olan katlanabilir ekranlı akıllı telefonu üzerinde çalışıyor. Tamamen Güney Koreli teknoloji devinin kendi üretimi olan katlanabilir ekranla donatılacak olan telefonun Galaxy X ismini taşıyacağı iddia edilmişti. Hatta Samsung bu isim için bazı başvurular bile yapmıştı
TEKNOLOJİ , 27 Eylül 2017 Çarşamba, 11:00
Galaxy X ismi ile çıkmayabilir

Fakat Apple'ın iPhone X'i tanıtmasıyla birlikte dengeler değişti. Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir rapora göre, Güney Koreli üretici katlanabilir ekranlı yeni telefonu için Güney Kore Ulusal Radyo Ajansına bir başvuruda bulunmuş.

Bu başvuru sırasında telefonun SM-G888N0 model numarasını taşıdığı belirtiliyor. Ayrıca bu başvuru ile ortaya çıkan bir başka detay ise, telefonun artık Galaxy X şeklinde adlandırılmayacağı.

Samsung, Apple'ın yeni nesil iPhone modeline iPhone X ismini vermesinden ötürü Galaxy X isminden vazgeçmiş. En azından ortaya atılan son iddialar bu yönde.

Güney Koreli teknoloji devinin katlanabilir ekranlı akıllı telefonunu önümüzdeki yılın başlarında satışa sunması bekleniyor. Özellikle şu aralar çerçevesiz ekrana sahip telefonların moda olmaya başladığı bir dönemde, Samsung'un "Project Valley" hamlesi son derece doğru olacaktır.

Elbette şunu da belirtmek gerekiyor. Bu tarz bir telefon üzerinde çalışan tek firma Samsung değil. Bir başka Güney Kore şirketi olan LG'nin de katlanabilir ekranlı telefonlar üzerine önemli çalışmaları mevcut.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR