'Gaygubet' evlerine şok baskın! Gizli evleri tek tek...
FETÖ'nün gaybubet evlerine yönelik operasyonda 44 kişi gözaltına alındı
GÜNDEM , 22 Kasım 2017 Çarşamba, 18:58
'Gaygubet' evlerine şok baskın! Gizli evleri tek tek...

Fetullahçı Terör Örgütü'nün aranan örgüt üyelerinin saklandığı "Gaybubet" evlerinden sorumlu olduğu belirtilen imamının cumhuriyet savcılığına teslim olduktan sonra FETÖüyesi kişilerin saklandığı evlerin adreslerini polise verdiği öğrenildi.

Habertürk Haber Merkezi'nden Neşet Dişkaya'nın haberine göre; Verilen bilgiler üzerine İzmir MİT Bölge Başkanlığı ve İzmir İstihbarat ve Terörle Mücadele ekiplerinin yaptıkları çalışmalar sonrası "Gaybubet" evlerinde saklanan ve FETÖ'cü olduğu belirtilen kişilere yönelik operasyon başlattığı öğrenildi. Sabah erken saatlerde yapılan baskınlarda, 44 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Gözaltına alınan kişilerin arasında İzmir il imamı S.K.'nin de bulunduğu bildirildi. "Gaybubet" evlerde kalan ve gözaltına alınan şüphelilerin sahte kimlik kullanarak FETÖ adına faaliyetlere devam ettiği ileri sürüldü.

"Gaybubet" evlerin imamı olduğu belirtilen kişinin verdiği bilgiler doğrultusunda, FETÖ şüphelilerin kaldığı belirlenen 7 "Gaybubet" evi tespit edildi. Bu evlerle ilgili yapılan araştırmalarda, terör örgütünün İzmir ilinde halen aktif olarak faaliyetlerde bulunduğu, örgütü tekrar canlı ve diri tutmak için örgütsel yapılanmaya gittikleri, örgütsel faaliyetler içerisinde örgüt mensuplarına moral veya motivasyon vermek için para topladıkları, örgüt elebaşı Fettullah Gülen'in emir ve talimatlarını örgüt mensuplarına bildirdikleri belirlendi. Çalışmalarda, "Gaybubet" evleri olarak tabir edilen örgüt evlerinde sahte kimlikli bir çok örgüt mensubunun barındığı, birçok ilde yapılan operasyonlarda aranır duruma düşen örgüt mensuplarının sahte kimlikler kullanarak faaliyetlerine devam ettikleri ortaya çıkarıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR