Genç kızı sokak ortasında öldürdü
İstanbul Bağcılar'da, börekçide çalışan 17 yaşındaki Cansu Çartı, ayrıldığı sevgili tarafından sokak ortasında pompalı tüfekle vuruldu.
GÜNDEM , 10 Şubat 2017 Cuma, 20:54
Genç kızı sokak ortasında öldürdü

Olay, Bağcılar Çınar Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Sevgilisi M.A.K.'den bir süre önce ayrılan Cansu Çartı ( 17) sabah saatlerinde çalıştığı börekçiye giderek aldığı börekleri arabaya yükleyip sokağa çıktı. Bir süre önce ayrıldığı M.A.K. yanında taşıdığı pompalı tüfek ile takip etti. Bir süre sonra Çartı'ya seslenen gen seslendi. Bu sırada genç kız kaçmaya başladığı sırada M.A.K pompalı tüfek ile peş peşe ateş ederek genç kızı öldürdü.

Kaçmaya çalışan M.A.K polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalanıp gözaltına alındı. Gözaltına alınan M.A.K çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Cansu Çartı'nın cenazesi ise toprağa verildi.

Öte yandan, pompalı tüfek ile vurularak öldürülen Cansu Çartı'nın babasının geçen yıl cezaevinde olduğu ailesine bakmak için börekçi dükkanında çalıştığı öğrenildi. Görgü şahitleri ise, "Cansu kızımız yerde yatıyordu. Kanlar içindeydi. Tampon yaptık. Bağırışmalar oldu. Cansu'nun iki kez can havliyle bağırdı. Dehşet bir olaydı. Her sabah dükkanı açmaya gelirdi. Arabasıyla poğaçaları alıp dükkanına götürüyordu" dedi.

Kendisinden ayrılan Cansu Çartı'yı öldüren M.A.K. ise, sosyal medya hesabından cinayet öncesi yaptığı paylaşımda, "Her şey üzerime geliyor. 36 seneyi göze alır gibi" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR