Gözünü kırpmadan arkadaşını öldürdü
ADANA'da hırsızlıktan elde edilen malların paylaşımı sırasında çıkan tartışmada, arkadaşı 22 yaşındaki Ahmet Dağaç'ı av tüfeğiyle öldürdüğü ileri sürülen 28 yaşındaki Hasan U., olayda kullandığı silahla yakalandı.
GÜNDEM , 03 Nisan 2013 Çarşamba, 13:37
Gözünü kırpmadan arkadaşını öldürdü

Merkez Seyhan İlçesi'nin Gürselpaşa Mahallesi'nde geçtiğimiz Kasım ayında, meydana gelen olayda Ahmet Dağaç av tüfeği ile vurularak yaralandı. Dağaç, bir hafta tedavi gördüğü hastanede kurtarılamadı. Olayla ilgili gözaltına 23 yaşındaki Hasan A., cinayeti Hasan U.'nun işlediğini iddia etti.

Hasan A.'nın iddiaları üzerine polisin aramaya başladığı Hasan U., Cinayet Bürosu ekiplerinin düzenlediği operasyonla dün akşam Fevzipaşa Mahallesi'nde yakalandı. Olayda kullandığı suç aleti ile birlikte yakalanan Hasan U. ifadesinde Dağaç ve Hasan A.'nın çocukluk arkadaşı olduğunu belirterek, "Hasan benden arabamı emanet almıştı. Hırsızlık olayında kullanmışlar. Ben de bunu öğrendim, neden kullandıklarını sormak için yanlarına gittim. Bana hakaret edip, saldırdı. Ben de kendimi korumak için silahı kullanmak zorunda kaldım" dediği öğrenildi.

Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Hasan U., tutuklandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR