Gülen'in 'özel ' subayı da itirafçı oldu!
Ankara'da 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında tutuklanan Albay Arif Kalkan, darbe girişimindeki rolünü ve FETÖ içindeki faaliyetlerini ayrıntılı olarak anlatarak itirafçı oldu.
GÜNDEM , 01 Aralık 2016 Perşembe, 09:33
Gülen'in 'özel ' subayı da itirafçı oldu!
Kalkan, Gülen ile iki kez görüştüğünü, Gülen'in kendisine 'Baki' kod adını verdiğini anlattı. 15 Temmuz gecesi bazı generalleri tutuklama görevinin kendisine verildiğini anlatan Kalkan Gülen'in darbeye katılan değişik rütbedeki subaylara örgüt yöneticileri aracılığıyla emirler verdiğini, but talimatlar üzerine darbe girişiminin yapıldığını itiraf etti. İlk kez bir subay FETÖ ve Gülen'le ilişkisini bu kadar net bir şekilde itiraf etmiş oldu. Kalkan'ın ifadesinin Gülen'in iadesi için AmerikaBirleşik Devletleri'ne gönderilen dosya içerisinde de olduğu öğrenildi. 

'Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki birimde Albay rütbesi ile görev yapıyorum. Askeri lise yıllarından itibaren Fetullahçı Terör Örgütü olarak tanınan örgütün içerisinde yer aldım. Bu örgütün lideri olan Gülen ile iki kez yüz yüze görüştüm. Askeri lise öğrencisi iken yaptığı bu görüşmelerden birisinde Gülen'in bana 'Baki' kod ismini verdi. 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe öncesinde Fetullahçı Terör Örgütü'ne mensup askerlerle Ankara'da toplantı yaptık. '

'Ankara Güvercinlik'de bulunan bir kısım generalleri rehin alarak darbe girişiminin merkezi olan Akıncılar hava üssüne götürme görevi bana verildi.  Gülen bana ve benim gibi Türk ordusunda görev yapan değişik rütbedeki darbeye katılan subaylara Türkiye'de bulunan örgüt yöneticileri aracılığı ile talimatlar verdi. Bu talimatlar doğrultusunda hareket edilerek 15 Temmuz 2016 tarihinde darbe girişiminde bulunuldu.' (milliyet)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR