Gürsu Devlet Hastanesi'nde ilk ameliyat yapıldı
Kısa süre önce hizmet vermeye başlayan Bursa'nın Gürsu ilçesindeki Cüneyt Yıldız Devlet Hastanesinde ilk ameliyat gerçekleşti.
BURSA , 15 Haziran 2017 Perşembe, 15:33
Gürsu Devlet Hastanesi'nde ilk ameliyat yapıldı

Başlayan operasyonlar hakkında açıklamada bulunan Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr. Rüstem Aşkın, "Gürsu Cüneyt Yıldız Devlet Hastanesinin hizmete açılmasıyla halkın sağlık alanındaki tüm ihtiyaçları karşılanacak düzeye getiriliyor" dedi.
Ameliyatlara başlayarak hastalara hizmet anlamında daha faydalı oldukları için mutlu olduklarını dile getiren Prof.Dr. Aşkın, "Ameliyathanemizin eksikleri giderilerek hizmete açmış bulunmaktayız" diye konuştu.

Diğer yandan Gürsu Cüneyt Yıldız Devlet Hastanesi Ortopedi Uzmanı Dr. Şener Özbölük ve ekibi tarafından hastanenin ilk ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Operasyon hakkında bilgi veren Özbölük, "Bu hastanede yaptığımız ilk ameliyatımız. Başarılı bir şekilde gerçekleşti. Genel anestezi altında karpal tünel sendromu nedeniyle karpal ligama gevşetme operasyonu yapıldı. Ameliyatımızda herhangi bir sıkıntı yaşanmadı. Gerek otelcilik ve hizmet bakımından, gerekse modern aletler bakımından son derece iyi dizayn edilmiş bir hastane. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu.
Ameliyat olan hasta ise, "Yeni açılan hastanemizde ameliyat oldum. Ameliyatım gayet başarılı geçti, doktorlarımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR