Hastaneye bombalı saldırı! 4 ölü 14 yaralı
Libya'nın Bingazi ilindeki Cela'a Hastanesi önünde bomba yüklü aracın infilak etmesi sonucu 4 kişinin öldüğü, 14'ünün yaralandığı bildirildi.
DÜNYA , 25 Haziran 2016 Cumartesi, 14:17
Hastaneye bombalı saldırı! 4 ölü 14 yaralı
Hastanenin basın sorumlusu Fadiya el-Bergusi, yaptığı açıklamada, bomba yüklü bir aracın hastanenin ziyaretçi kısmının girişinde patlatıldığını söyledi. Sputnik Türkiye'nin haberine göre olayda 4 kişinin hayatını kaybettiğini, 14 kişinin yaralandığını aktaran Bergusi, ölenlerin kimlikleri hakkında bilgi vermedi.

Söz konusu hastanede Ensaru'ş Şeria örgütü ile girdikleri çatışmalarda yaralanan Tobruk'taki Temsilciler Meclisi'ne bağlı askerlerin de tedavi gördüğü belirtildi.

Bingazi'deki Olay Yeri İnceleme İdaresi Basın Sorumlusu Velid el-Arafi ise patlamanın arkasında hükümet güçlerince Bingazi'nin bazı bölgelerinde sıkıştırılan terör örgütüIŞİD ve Ensaru'ş Şeria gibi grupların olduğunu iddia etti, ancak ayrıntı vermedi.

Bingazi, 2014'ten bu yana Tobruk hükümetine bağlı birlikler, Ensaru'ş Şeria ve IŞİD başta olmak üzere çeşitli gruplar arasındaki çatışmalara sahne oluyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR