Helikopter şehitlerine veda
Tunceli'deki helikopter kazasında şehit olan Hakim Onur Alan memleketi Ordu'da, şehit polis memuru Candaş Kaplan da Malatya'da son yolculuğuna uğurlandı. Şehit hakim Alan'ın annesi Fatma Alan ve şehit polis Kaplan'ın annesi Gülbahar Kaplan'ın feryadı yürek dağladı.
GÜNDEM , 20 Nisan 2017 Perşembe, 14:06
Helikopter şehitlerine veda

Tunceli'deki helikopter kazasında şehit olan 12 kişi memlektelerinde son yolculuğa uğurlandı. Şehit Hakim Onur Alan, memleketi Ordu'da toprağa verildi. Dün Elazığ'da düzenlenen törenin ardından Samsun-Çarşamba Havaalanı'na getirilen şehit hakim Onur Alan'ın naaşı, Ordu Devlet Hastanesi morguna konuldu. Sabah morgdan alınan Alan'ın naaşı, helallik alınmak üzere Karşıyaka Mahallesi'ndeki baba ocağına getirildi. Onur Alan'ın naaşının getirilmesi sırasında mahalle sakinleri gözyaşlarını tutamadı. Acılı anne Fatma Alan, sık sık oğlunun tabutuna sarılarak resmini öpüp kokladı. Baba Mahmut Alan ise metanetini korumaya çalışırken zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı.

Tabuta sarılıp ağlayan anne Fatma Alan, "Yavrum sana doyamadım ah yavrum" diye gözyaşı döktü. Şehit için helallik alındıktan sonra tabutu tören mangası tarafından omuzlara alınarak cenaze aracına taşındı. Bu sırada şehidin ablası Pelin Şahin de kardeşinin tabutu altına girerek cenaze aracına kadar taşıdı. Dualar eşliğinde helallik alınan hakim Onur Alan'ın naaşı, cenaze namazının kılınacağı Ulu Cami'ye getirildi.

ŞEHİT POLİS MALATYA'DA TOPRAĞA VERİLDİ

Helikopter kazasında şehit olan polis memuru Candaş Kaplan memleketi Malatya'da son yolculuğuna uğurlandı. Şehit polis memuru Kaplan'ın (26) cenazesi, Malatya Şehir Mezarlığındaki işlemlerinin ardından helallik alınmak üzere merkez Battalgazi ilçesi Hacı Abdi Mahallesi Hancarlı Sokak'taki babaevine getirildi. Akçadağ Belediyesinde CHP'li meclis üyesi olan şehidin babası Mustafa Kaplan, annesi Gülbahar ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) asker olarak vatani görevini yapan kardeşi Çağdaş Kaplan ile yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Baba Mustafa Kaplan'ın, metanetini koruduğu görüldü. Helallik alınmasının ardından şehidin cenazesi Akçadağ ilçesine bağlı Ortaköy Mahallesi'ne getirildi. Mahalle mezarlığına getirilen şehidin tabutu başında Alevi dedesi dua ettirdi. Bu sırada şehidin yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Daha sonra İl Müftüsü Ümit Çimen'in kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin naaşı, mahalle mezarlığında toprağı verildi. Törene, şehitlerin aileleri ve yakınlarının yanı sıra Malatya Valisi Mustafa Toprak, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Emniyet Müdürü Ömer Urhal, Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, asker ve polisler ile çok sayıda vatandaş katıldı. Öte yandan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da şehidin babası Mustafa Kaplan'ı telefonla arayarak başsağlığı dileklerini iletti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR