Hepsiburada.com 500 kişiyi işe alacak
Son yıllarda yaptığı yatırımlarla büyümesini hızlandıran e-ticaret ve teknoloji şirketi hepsiburada, bu yıl istihdamda yüzde 30 büyüyerek, 500 kişiyi işe almayı hedefliyor.
EKONOMİ , 06 Mart 2017 Pazartesi, 06:57
Hepsiburada.com 500 kişiyi işe alacak

Türkiye'nin yanı sıra, Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EEMEA) bölgesinin en büyük e-ticaret operasyonunu yöneten Hepsiburada, Türkiye perakende sektörünün dijitalleşmesinde kaldıraç rolü üstlenirken, insan kaynakları alanındaki potansiyelini de arttırmaya devam ediyor. Hepsiburada, 2015'te 1000 olan çalışan sayısını 2016'da 1700'e çıkarmıştı. 2017 yılında ise 500 kişilik yeni işe alımla geçen yıla oranla istihdamda 30'luk büyüme kaydedilecek

Ağırlıklı olarak dijital platform ve teknoloji alanında uzman ya da uzmanlaşmak isteyen yetenekleri bünyesine katmaya hazırlanan Hepsiburada, yurtdışında teknoloji şirketlerinde çalışmakta olan genç yetenekleri kazanmaya dönük bir insan kaynakları politikası uyguluyor. Şirket, bu yolla Türkiye'de dijital platform ve teknoloji alanında bir yetenek havuzu oluşmasına da öncülük etmeyi amaçlıyor.

KOBİ'YE 2 MİLYAR TL'LİK YENİ EKONOMİ

Hepsiburada'nın 2016 yılında hayata geçirdiği "Pazar Yeri" platformu, 7 bin KOBİ ve büyük işletmeyi milyonlarca potansiyel müşteri ile buluşturuyor. Dijital ekonominin yarattığı yeni iş modellerine önemli bir örnek teşkil eden bu platform sayesinde, Türkiye'nin dört bir yanından binlerce işletme Hepsiburada'da kira ödemeksizin dükkan açabiliyor, ürünlerini hepsiburada'nın sağladığı avantajlarla pazarlama imkanına sahip oluyor. Türkiye genelinde girişimciliği teşvik eden bu modelin 2017 yılında KOBİ'ler için 2 milyar TL değerinde bir "Yeni Ekonomi" sağlaması bekleniyor.

"BÜYÜMEDE İTİCİ GÜÇ OLMAYA DEVAM EDECEK"

Doğan Online ve hepsiburada.com kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, geçmişte ekonomik büyümeye daha çok sanayi şirketlerinin öncülük ettiğini fakat günümüz teknoloji çağında bu dengenin değiştiğini dile getirerek, "Bugün çok farklı bir dünyada yaşıyoruz. Dijital dönüşüm, endüstri 4.0 gibi kavramlar artık ekonomilerin gidişatını belirliyor. Dijitalleşen şirketler, ülkelerini geleceğe taşıyor. Son araştırmalar, dijitalleşen şirketlerin kârlılıklarını sektörlerinin yüzde 26 üzerinde gerçekleştirerek ekonomik kalkınmada pozitif etki yarattığını ortaya koyuyor. Türkiye'de dijital ekonominin önemli oyuncularından biri kimliğimizle, perakende sektörüyle ortak çalışan, dönüşüme destek veren online platform modelimizle hem yeni istihdam sağlıyor, hem de yeni bir ekonomi oluşturuyoruz. Böylece Türkiye'nin büyümesine katkı sağlıyoruz" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR