İki kız kardeş evlerinde ölü bulundu
Karşıyaka'da bir apartman dairesine giden polis, iki kız kardeşin cesediyle karşılaştı. Kardeşlerden birinin 10 gün önce öldüğü, diğerinin bir hafta başında bekledikten sonra hayatını kaybettiği belirlendi.
GÜNDEM , 20 Ocak 2016 Çarşamba, 07:38
İki kız kardeş evlerinde ölü bulundu
İzmir'in Karşıyaka İlçesi'nde, apartman dairesinden kötü kokular gelmesi üzerine daireye giren polis, 80 yaşındaki İnci Arat ile kardeşi 75 yaşındaki Ayla Arat'ın cesedini buldu. Sağlık sorunları nedeniyle hayatını kaybettikleri anlaşılan kardeşlerden Ayla Arat'ın ölen ablasının başında 1 hafta bekledikten sonra yaşamını yitirdiği belirlendi.

POLİS İKİ KADININ CESEDİNİ BULDU

Olay, bugün akşam saatlerinde Aksoy Mahallesi 1743 Sokak'ta meydana geldi. Apartman dairesinden kötü kokular gelmesi üzerine apartman sakinleri durumu polise bildirdi. İhbar üzerine gelen polis daireye girdiğinde bankadan emekli İnci Arat ile ev hanımı kardeşi Ayla Arat'ın cesediyle karşılaştı.

ÖLEN KARDEŞİNİN BİR HAFTA BAŞINDA BEKLEMİŞ

Sağlık ekipleri ve olay yeni inceleme ekiplerinin yaptığı kontrolde İnci Arat'ın 10 gün önce öldüğü kardeşi Ayla Arat'ın ise ablasının başında bekledikten sonra 3 gün önce yaşamını yitirdiği belirlendi. Yalnız yaşayan kardeşlerden İnce Arat'ın bir süre önce düşerek bacağını kırdığı ve yatalak olduğu öğrenildi.

VÜCUTLARINDA YARA VE DARP İZİ YOK

İki kardeşin cesedi savcının incelemesinin ardından durumun bildirilmesi üzerine gelen AKS 110 ekiplerinin çalışması sonrasında daireden çıkarıldı. Ölen kardeşlerin vücudunda herhangi bir yara ya da darp izine rastlanılmazken, iki kardeşin de sağlık sorunları nedeniyle öldükleri belirlendi.

"KAPIYI BİLE KORKARAK AÇARLARDI"

Ölen kardeşlerin alt komşusu Aysel Yassıkaya, "Çok iyi insanlardı, büyük olan bir süre önce bacağını kırmıştı. Komşularıyla çok konuşun insanlar değillerdi. Kapıyı bile korkarak açarlardı. Küçük olanı en son 1 hafta önce görmüştüm, çok üzgünüm" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR