İnanılmaz hata! Facebook herkesi öldürdü
Facebook, inanılmaz bir hata yaparak halen hayatta olan birçok kullanıcısını "anmaya" başladı!
TEKNOLOJİ , 13 Kasım 2016 Pazar, 09:11
İnanılmaz hata! Facebook herkesi öldürdü
Sosyal medya devi Facebook, çok sayıda yaşayan kullanıcısı için sanki hayata veda etmişler gibi tuhaf bir biçimde ağıtlar yakmaya başladı. Çok sayıda Facebook kullanıcısından gelen raporlara göre sosyal ağ ani bir biçimde ve bunu gerektirecek herhangi bir hadise yaşanmadığı halde bu kullanıcıların kişisel sayfalarında hayatını kaybeden kullanıcılara yaptığı gibi bir "anma" özelliği getirdi.

TechCrunch editörlerinden ve halihazırda hayatta olan Darrell Etherington'ın da başına gelen bu tuhaf durum, Facebook'un Etherington'ın profilinde "Darrell Etherington'ı Hatırlıyoruz" başlıklı bir tür anı bölümünü aktifleştirmesine neden oldu.

Profiline en üstünde yer alan bu bölümde şu ifadelere yer veriliyor: "Darell'ı seven insanların, onun hayatını hatırlamak ve anmak için yapılan paylaşımlarla acılarının dinmesini umuyoruz."Bu tuhaf sorunun herkesin profilinde ortaya çıkmadığı ve rastgele bazı kullanıcıların başına geldiği anlaşılıyor. Fakat, bu durumdan muzdarip olanlar arasında Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in profilinin de yer aldığını düşünürsek meselenin Facebook içinde ufak çaplı bir kriz yaratmış olması da olası.

Sosyal ağ tarafından konuyla ilgili yapılan yeni bir açıklamada bir özürle birlikte firmanın durumu düzelttiği belirtiliyor. Sorunun korkunç bir hatadan kaynaklandığı ve normalde anı profilleri için hazırlanan bir mesajın yanlışlıkla diğer hesaplarda da yayınladığı ifade ediliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR