İnegöl'de 17 bin kadına kanser taraması yapılacak
Bursa'nın İnegöl ilçesinde kısa bir süre önce hizmete açılan Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM), 17 bin kadına kanser taraması yapacak.
BURSA , 26 Ocak 2016 Salı, 11:24
İnegöl'de 17 bin kadına kanser taraması yapılacak
İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, KETEM'i ziyaret etti. Aktaş, “KETEM İnegöl’ümüz için yeni bir başlangıç. Bu bina İnegöl’e yaklaşık 10 yıl huzurevi ek hizmet binası olarak hizmet verdi. Yeniceköy’deki yeni oluşumla beraber bu bina boşaltıldı. İnegöl’de KETEM’i görmeyi arzu ediyorduk. Bu binayı Sağlık Bakanlığı'mıza tahsis ettik. Kısa bir süre içerisinde bina faaliyete geçirildi. Temennimiz kimsenin hastalanmaması, ama insan yaşadıkça sıkıntılar kaçınılmaz bir gerçek. Hastalıklara şifa aramak, doğru zamanda müdahale ederek tedavi edebilmek lazım. Hekimlerimizin de esas gayesi bu” dedi.

Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Muctebe Mirei, “Burada hizmete başlamaktan dolayı mutluyuz. Binamız iki bölümde hizmet veriyor. Alt katta KETEM, üst katta Sağlıklı Yaşam Merkezi hizmet veriyor. Önceden taramalar için İnegöl’den Bursa’ya gitmek zorunda kalınıyordu. İnegöl’de 2016 yılı sonuna kadar 17 bin 500 kadına tarama yapmayı hedefliyoruz. Üç ayrı kanser taraması yapıyoruz. Erken teşhis hayat kurtarıyor" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR