İnegöl'de hizmet kalitesi belgelenecek
İnegöl Belediyesi, 2015 kalite yönetim sistemi (ISO 9001) ve 2014 müşteri memnuniyeti yönetim sistemi (ISO 10002) belgelerini almak için protokol imzaladı.
BURSA , 06 Şubat 2018 Salı, 18:14
İnegöl'de hizmet kalitesi belgelenecek

BBS belgelendirme eğitim ve gözetim hizmetleri firması ile İnegöl Belediyesi arasında protokol imzalandı. Başkanlık makamında düzenlenen imza törenine Belediye Başkanı Alper Taban, BBS Genel Müdürü Yusuf Yılmaz, Danışman Prof. Dr. Osman Gürdal, Bursa Bölge Müdürü İslam Topal ile belediye personeli katıldı.

Taban, "İnegöl Belediyesi olarak kalite yönetim sistemleri çalışmalarına start verdik. Maksadımız hizmet kalitemizi ulusal ve uluslararası kabul görmüş hizmet standartları seviyesine çıkarmak ve bu sayede hizmetlerimizi sürekli yenileyerek geliştirmeyi hedeflemekteyiz. Kalite yönetim sistemleri araştırma ve geliştirme faaliyetleri sonucunda 2015 kalite yönetim sistemi (ISO 9001) ve 2014 müşteri memnuniyeti yönetim sistemi (ISO 10002) belgelerini almak için Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) destekli BBS A.Ş. ile protokol imzalamak üzere burada toplanmış bulunmaktayız.

Bugün itibari ile başlayan sürecimiz iki aşamada gerçekleşecektir. İlk olarak eğitim çalışmalarımız olacak. Eğitim süreci kapsamında, belediye bünyesindeki müdürlüklerimizde çalışan personel arasından belirlediğimiz temsilcilerimize, bugün protokolü imzaladığımız firma yetkilileri tarafından 4 farklı eğitim çalışması uygulanacak. Bu çalışmamız yaklaşık 2,5 aylık süre zarfında gerçekleşecek. Bu eğitimlerimiz sonunda ilgili standartlara ulaşmak için kurumumuzda oluşacak birimler arası doküman ve yazışmaların toplanması varsa eksikliklerin giderilmesi noktasında çalışmalar yapılması sonucunda ikinci aşama olan belgelendirme sürecine geçilmesi hedefleniyor" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR