İnegöl Diş Hastanesi bölge hastanesi oluyor
İnegöl'de geçen yıl haziran ayında hizmete giren Diş Hastanesi, Yenişehir'de önümüzdeki günlerde açılacak semt polikliniği ile bölge hastanesine dönüşecek. Hastane, önümüzdeki günlerde 12 yeni diş hekiminin daha tayini yapılarak 24 saat hizmet vermeye başlayacak.
BURSA , 12 Mart 2017 Pazar, 13:56
İnegöl Diş Hastanesi bölge hastanesi oluyor

AK Parti Ekonomik İşler Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, 46 ünit olarak Sağlık Bakanlığı tarafından tescili yapılan İnegöl Diş Hastanesi'nin bölge hastanesine dönüşmesi çalışmalarında son aşamaya gelindiğini söyledi. Milletvekili Şahin, İnegöl'e 22 KM uzaklıkta olan Yenişehir'de, TOKİ konutlarındaki Sosyal Tesis alanında 10 Ünitlik Semt Polikliniği kurmak için yürütülen çalışmalarda son aşamaya gelindiğini belirterek, "Gerekli hazırlıklar tamamlandı, önümüzdeki günlerde Yenişehir'deki poliklinik hizmete girecek. Poliklinik İnegöl Diş Hastanesi'ne bağlı olarak hizmet verecek" dedi.

Milletvekili Hüseyin Şahin, İnegöl Diş Hastanesi'nde halen 22 diş hekiminin görev yaptığını da söyledi. Şahin, hastanenin hekim sayısını arttırmak amacıyla yaptıkları girişimlerin olumlu sonuçlandığını belirterek, "Hastaneye 10 diş hekimi açıktan tayin ediliyor. Yeni hekimler 21 Mart'ta göreve başlayacaklar. Ayrıca Sivas ve Ağrı'dan 2 diş hekimi İnegöl'e atandı, bu hekimlerde önümüzdeki günlerde göreve başlayacaklar. Böylece İnegöl Diş Hastanesi'ndeki diş hekimi sayısı 34'e yükselecek. Yeni hekimler göreve başladığında İnegöl Diş Hastanesi 24 saat esaslı hizmet vermeye başlayacak" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR