İnegöl'ün gururu spor lisesi
Okullararası Masa Tenisi Gençler Grup müsabakalarında İnegöl Spor Lisesi 2. oldu ve 16-18 Ocak 2019'da Kastamonu'da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı.
BURSA'DA SPOR , 01 Ocak 2019 Salı, 08:18
İnegöl'ün gururu spor lisesi

28-30 Aralık 2018'de Kütahya'da gerçekleştirilen Okullararası Masa Tenisi Gençler Grup müsabakalarında heyecan sona erdi. 11 kız ve 12 erkek olmak üzere toplam 23 takımın katıldığı ve Kütahya Dumlupınar Spor Salonu'nda gerçekleşen organizasyonda Bursa'yı temsil eden İnegöl Spor Lisesi erkek takımı 2. olarak 16-18 Ocak 2019'da Kastamonu'da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı. Temsilcimiz Kütahya ve Denizli takımlarının bulunduğu 3 'lü gruptan yenilgisiz çıkarak çeyrek finalde Çankırı ekibiyle eşleşti. Rakibini yine set vermeden geçen İnegöl Spor Lisesi ardından İzmir takımını da 3-1 yenerek finale yükseldi. Şampiyonluk mücadelesinde geçen yılın Türkiye ikincisi Ankara ekibine 3-0 yenilerek grup finallerini 2. olarak tamamladı.

SAYGI KAZANDILAR

Elde ettiği başarıyla 16-18 Ocak 2019'da Kastamonu'da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası'na katılacak olan İnegöl Spor Lisesi'nde takım sorumlusu beden öğretmeni Kenan Duman oldukça umutlu. Duman, "Takımımız burada etkili oyunu ile tüm izleyenlerin ve rakiplerinin saygısını kazandı. Öncelikle öğrencilerimi kutluyorum. Çocukları yetiştiren Masa tenisi antrenörü sayın İsmail Gümüş'e ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen okul idaremize ve öğretmen arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Şimdi yolumuz Kastamonu Türkiye finalleri. Burada eksiklerimizi gördük. Fazla zamanımız yok ama elimizden geldiğince eksiklerimizi tamamlayıp Kastamonu da en iyisini yapmaya çalışacağız" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR